Drugog takmičarskog dana na trećem Univerzitetskom prvenstvu Evrope u košarci 3×3 tim sa Univerziteta Crne Gore, u sastavu Petar Kapešić, Goran Lončar, Lazar Perovanović i Vaso Popović, odigrao je tri meča u grupnoj fazi u okviru grupe A. Momci su odlično vođeni sa klupe od strane trenera Milovana Ljubojevića, profesora Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću. Nakon što su prvog dana poraženi od ekipe izraelskog Tehničkog univerziteta, naši su slavili u naredna dva meča, protiv predstavnika Bugarske – Šumen Univerziteta i Mađarske – Univerziteta Pecs, a u poslednjem meču grupne faze poraženi su od domaćina, jednog od favorita šampionata – Univerziteta Split. Sa dvije pobjede i dva poraza osvojili su treće mjesto u grupi A.

5 Univerzitet Pecs 4 0 4 31:47 4

Prvoplasirane ekipe iz sve četiri grupe izborile su plasman među osam najboljih, dok su drugoplasirani i trećeplasirani timovi razigravali za preostala četiri mjesta. Naši su sinoć kasno igrali četvrti meč u istom danu, poraženi su od druplasirane ekipe iz grupe D, Univerzitet Đenova iz Italije, poraženi tijesno 10:8, pa su danas razigravali za plasman od 9-12.mjesta. Nakon poraza od Univerziteta Primorska iz Slovenije u konačnom plasmanu ekipa Univerziteta Crne Gore zauzela je solidno 11. mjesto.