Nakon gotovo tri mjeseca pauze večeras je u sali SKC Univerziteta Crne Gore nastavljena Luštica bay Studentska liga Crne  Gore u futsalu.

Odigrani su polufinalni mečevi pa će se tako u finalu, koje je na programu u četvrtak u 20 časova, sastati ekipe Fakulteta za sport i fv iz Nikšića odnosno ekipa Studentskog doma  iz Podgorice.

U prvom meču Fakultet za sport i fv slavio je protiv ekipe UDG1 rezultatom 3:1, a svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Pauza u prvenstvu ili važnost meča uticala je da obije ekipe krenu bojažljivo na startu susreta. U prvih dvadeset minuta bilježimo tek dvije ozbiljnije šanse, po jednu sa obije strane, pa se na odmor otišlo sa početnih 0:0. U drugom poluvremenu Fakultet za sport je krenuo odlučnije te sa dva gola Čvorovića stiče značajnu prednost. Smanjio je Nemanja Ćetković nakon odlično izvedenog prekida, ali to je bilo sve što je UDG uradio u ovom meču. Do kraja susreta golman UDG-a Jelić odbranio je penal a Čvorović je u finišu meča postigao još jedan gol za konačnih 3:1 i zaslužen plasman u finale.

U drugom polufinalnom meču aktuelni vicešampioni, ekipa Studentskog doma, ubjedljivo je pobijedila ekipu Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 8:2. Već na startu susreta, golovima Alavaća, ekipa  Studentskog doma stekla je dvostruku prednost, a do kraja poluvremena viđen je po jedan gol sa obije strane. Oslabljeni neigranjem Babovića studenti ETF-a nisu mogli parirati danas kvalitetnijem protivniku,  pa je u nastavku meča Alavać je sa još tri pogotka riješio pitanje pobjednika i svoju ekipu odveo u finale ovogodišnje Studentske lige u futsalu.

Rezultati:

UDG1 – Fakultet za sport i fv.  1:3 (0:0)

Sudije: Popović Dražen i Vukčević Marko

Strijelci: Ćetković u 29. minutu za ekipu UDG1, Čvorović u 22, 27 i 38.minutu za ekipu Fakulteta za sport Iifv.

UDG1: Jelić, Subotić, Mrkulić, Marković, Ćetković, Vidaković, Maraš

Fakultet za sport i fv: Pejović, Ćupić, Baćović, Popović, Vukčević, Delić,  F.Vuković, Kovačević, Jovović, Škiljević, Čvorović, K.Vuković

ETF – Studentski dom PG  2:8 (1:3)

Strijelci: M.Jovović u 16, Svrkota u 38. minutu za ekipu ETF, Alavać 5, 10, 22, 23, 33, N.Konatar 16, 39 i Koprivica u 35. minutu za ekipu Studentski dom PG.

Elektrotehnički fakultet: Jovanović, Bujišić, Vlahović, M.Jovović, V.Jovović, Đokić, Ristić, Šušić, Svrkota, Pajović, Potpara.

Studentski dom PG:  Kalić, Bojanić, Alavać, Gojačanin, Lj.Konatar, N.Konatar, Femić, Koprivica, Vojinović, S.Konatar.