U subotu, 17.Februara  u Sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrani su četvrtfinalni mečevi Lustica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu.

U derbiju dana Fakultet za sport i fizičko vaspitanje porazio je aktuelnog šampiona, Ekonomski fakultet, rezultatom 2:1.  Od starta su krenuli agresivno i jedni i drugi. Ređale su se šanse, Miličić je u dva navrata imao priliku da donese prednost Ekonomskom fakultetu dok je Delić sa druge strane pogodio stativu pred kraj prvog poluvremena. I drugo poluvrijeme je krenulo u istom ritmu. Cicmil u 24. minutu donosi prednost ekipi Fakulteta za sport i fv razornim udarcem sa 7 metara pod prečku. Nakon gola, Ekonomski je imao par izuzetnih šansi za izjednačenje ali je Balša Đurković bio sjajan na golu. Međutim, upravo Đurković griješi u  33. minutu kada je ispucao loptu u noge Fuštića i na semaforu je stajalo 1:1. Nošeni podrškom navijača Ekonomisti su krenuli da meč riješe prije penala što im se na kraju obilo o glavu jer su Difovci odradili sjajnu kontru u 37. minutu koju je realizovao Baćović i donio svojoj ekipi prolaz u polufinale.

U ostalim mečevima favoriti su opravdali očekivanja. Studentski dom PG i ekipa UDG1 su svoje mečeve odradili rutinski dok je ekipa FTH Kotor tek nakon preokreta i golova u finišu meča uspjela da se domogne polufinala.

Polufinalni mečevi na programu su u subotu a sastaće se:

17h UDG 1 – Fakultet za sport I fv

18h FTH Kotor – Studentski dom PG

Svi rezultati i stijelci:

Fakultet za sport i fv – Ekonomski fakultet 2:1 (0:0)

Sudije: Žarko Markuš i Gvozden Loncović

Stijelci: Cicmil u 25. i Baćović u 37. minutu za Fakultet za sport i fv, Fuštić u 33. minutu za Ekonomski fakultet.

Fakultetza sport i fv: Đurković, Markišić, Čvorović, Baćović, Bakrač, Marković, Cicmil, Kostić, Varagić, Stanović, Delić

Ekonomski fakultet: Boljević, Stanković, Miličić, Šćekić, Rabrenović, Mašanović, Vukčević, Vukašinović, Fuštić, Ajković, Lukačević

Filozofski fakultet – Studentski dom PG 0:2 (0:2)

Strijelci: Alavać u 3. i Gojačanin u 18. minutu za Studentski dom PG.

Filozofskifakultet:  Kovačević, Aleksić ,Tomanović , Dendić , Vujović , Dautović , Bulajić , Đurđević.

Studentskidom PG: Kolić, Vojinović, Čolović, Gojačanin,  Femić, S.Konatar, N.Konatar, Lj. Konatar, Alavać, Bojović

UDG 1 – Biotehnički fakultet 7:1 (4:0)

Sudije: Momo Saveljić i Gvozden Loncović

Strijelci: Vujović u 8, Ramdedović u 13, Mugoša u 18 i 20, Ćetković u 26, 33 i 35 minutu za UDG 1, Radević u 22 minutu za Biotehnički fakultet.

UDG I :Nikolić, Ramdedović, Šuković, Mugoša, Vujović, Koprivica, Ćetković, Račić

Biotehničkifakultet: Roćen, Džoganović, Zekić, Radičević, Radević, Rakočević, Vuković

FTH Kotor – Medicinski fakultet  6:4 (2:3)

Sudije: Momo Saveljić i Žarko Markuš

Strijelci: Pejović u 16, Dragović u 17 i 36, Palević u 22, Pavićević u 30 i 39 minutu za FTH Kotor , Zejnilović u  4, 12 i 21, Kurtagić u 16 minutu za Medicinski fakultet.

FTH Kotor: Petrović, Maslovar, Rastoder, Radović, Vuković, Jovanović, Pavićević, Pejović, Dragović, Palević, Tomić

Medicinskifakultet: Stamatović, Lutovac, Kurtagić, Kolašinac, Muratović, Zejnilović