Polufinalni mečevi Studentskog kupa Crne Gore u odbojci odigrani su u nedelju  21.aprila u sali SKC Univerziteta Crne Gore.

U finalu ovogodišnjeg izdanja igraće Ekonomski fakultet i Studentski dom Podgorica.

Ekonomski fakultet je počeo dobro. Iz minuta u minut prednost je rasla pa PMF nijednog trenutka nije imao ni minimalne šanse za moguće iznenađenje protiv aktuelnih šampiona. Prvi set je okončan rezultatom 25:16 u korist Ekonomije. U drugom setu šampioni su nastavili istim tempom a kada su stekli nedostižnu prednost, pred kraj susreta šansu su dobili svi igrači sa klupe, i tako izvojevali ubjedljiv trijumf protiv debitanta u ovom takmičenju.

Na krilima fenomenalnog tehničara Bajovića Studentski dom je iznenađujuće pobijedio prošlogodišnjeg finalistu, ekipu ETF-a rezultatom 2:0. U prvom setu igralo se poen za poen a onda je Studentski dom u finišu seta poveo 23:21 i mirno priveo set u svoju korist. U nastavku meča viđen je identičan epilog. Rezultatski egal  Studentski dom je sa 4 uzastopna poena preokrenuo u svoju korist i sa nedostižnih 23:19 ostvario konačan trijumf za svoje prvo finale u Studentskom kupu.