Ekonomski i Pravni fakultet 2 igraće u finalu ovogdišnjeg izdanja Luštica Bay Studentske lige Crne Gore u futsalu. Ekonomisti su u reprizi prošlogodišnjeg finala slavili protiv ekipe Studentskog doma iz Podgorice, dok su Pravnici u drugom polufinalu ubjedljivo slavili protiv Arhitektonskog fakulteta, kojem je plasman u polufinale i najveći uspjeh do sada. Pravnici su od početka pokazali da su bolji rival i da nijesu slučajno iz borbe za titulu izbacili Građevinski fakultet i UDG. Poveli  su već u prvom minutu preko Vukčevića, a već do poluvremena imali ubjedljivih 6:1. U drugom poluvremenu su rutinski priveli meč kraju i zakazali finale sa velikim rivalom. Pravni i Ekonomski fakultet već su se jednom sastali u meču za šampionsku titulu – 2013. godine slavili su Pravnici 2:0.

A Ekonomski fakultet i detronizovani šampion, Studentski dom iz Podgorice, odigrali su pred više od 250 gledalaca utakmicu za pamćenje. Već u prvom minutu poveli su Ekonomisti golom Miličića, ali su domci polako stiskali obruč i brzim golovima Alavaća i Gojačanina u osmom minutu preokrenuli rezultat i imali prednost. Samo minut kasnije Miličić svojim drugim golom vraća egal. To je bio i rezultat prvog poluvremena, iako su Ekonomisti dva minuta imali igrača manje, nakon isključenja jednog od najboljih njihovih igrača Radonjića. U nastavku prvi do vođstva stižu Domci preko Ljuba Konatara u 28. minutu. Međutim, Ekonomisti su imali veliki motiv da se osvete za ubjedljivi poraz u prošlogodišnjem finalu i golovima Gardaševića, Ristića i Nikolića na manje od tri minuta prije kraja stižu do dva gola prednosti i činilo se da su već u finalu. Zbog jednog nepromišljenog poteza Ristić u pretposlednjem minutu meča dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, što je domcima bio znak da krenu na sve ili ništa, sa igračem više brzo smanjuju na 4:5, a na 60 sekundi prije kraja meča Ljubo Konatar odlično se snalazi i postiže gol za izjednačenje. Ipak, to nije bio kraj uzbuđenjima – samo 40-ak sekundi prije kraja meča, najbolji akter meča Dejan Miličić postigao je pobjedonosni podogak, svoj treći na meču, za veliko slavlje na klupi i dijelu tribina koji su popunili navijači Ekonomskog fakulteta.

Finalni meč između ekipa Ekonomskog i Pravnog fakulteta odigraće se u Sali SKC Univerziteta Crne Gore u ponedjeljak, 20. marta sa početkom u 19 časova, dok će sat ranije početi meč za treće mjesto između Studentskog doma iz Podgorice i Arhitektonskog fakulteta.

Studentski dom PGEkonomski fakultet 5:6 (2:2)
Strijelci: Alavać 7, 39, Gojačanin 8, Lj. Konatar 28, 40 za Studentski dom PG, Miličić 1, 9, 40, Gardašević 34, Ristić 37, Nikolić 38 za Ekonomski fakultet.
Žuti kartoni: Lj. Konatar, Alavać (Studentski dom PG), Miličić (Ekonomski fakultet).
Crveni kartoni: N. Čolović (Studentski dom PG), Radonjić, Ristić (Ekonomski fakultet).
Studentski dom PG:  Kanalić, Gojačanin, N. Konatar, Bojović, M. Čolović, Femić, S. Konatar, N. Čolović, Alavać, Lj. Konatar.
Ekonomski fakultet: Asanović, Fuštić, Rabrenović, Radulović, Lukačević, Mašanović, Radonjić, Gardašević, Miličić, Ristić, Nikolić, Boljević.

Pravni fakultet 2 – Arhitektonski fakultet 8:2 (6:1)
Strijelci: Vukčević 1, 20, Mitrović 13, Adžić 16, 25, Darmanović 18, 33, Janković 20 za Pravni fakultet 2, Tuzović 19, Dabović 26 za  Arhitektonski fakultet.
Žuti kartoni: Darmanović (Pravni fakultet 2).
Crveni kartoni: Tuzović (Arhitektonski fakultet).
Pravni fakultet 2: Vučinić, Gačević, Vukotić, Vukčević, Radulović, Vukićević, Mitrović, Janković, Darmanović, Ivanović, Adžić, Mijović.
Arhitektonski fakultet:  Petrović, Kuljići, Dabović, Maliković, Vukićević, Tuzović, Ćuković.