Za vikend su u sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrani polufinalni mečevi Studentske lige Crne Gore u futsalu.

U finalu će igrati ekipe iz Nikšića, aktuelni šampion ekipa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje i ekipa Studentski dom NK.

Aktuelni šampioni su teže nego što to konačan rezultat pokazuje savladali ekipu Građevinskog fakulteta rezultatom 5:2. U veoma čvrstom meču na odmor se pošlo sa 2:1 u korist Fakulteta za sport a ni u nastavku susreta nije bilo previše šansi za gol. Sredinom drugog poluvremena ekipa iz Nikšića je stekla dva gola prednosti koju je znala da sačuva do kraja susreta, pa će se zasluženo boriti za šampionski pehar.

I drugi polufinalni meč odlučen je tek u finišu susreta. Neizvjestnost oko drugog finaliste u duelu Studentskog doma Nk i Prirodno-matematičkog fakulteta otklonili su Spalević u 35. minutu i Goranović minut kasnije, za nedostižnih 4:1 u korist ekipe iz Nikšića, pa će tako titula sigurno ići u ovaj grad.

Finalne utakmice održaće se u srijedu, 22. decembra 2021. godine po sljedećem programu:

Polufinale:

Građevinski fakultet – Fakultet za sport i fizičko vaspitanje 2:5 (1:2)

Sudije: Saveljić Momo i Lukovac  Milutin

Strijelci: Radunović u 19 i 29. minutu za Građevinski fakultet, Vuković u 15, 28, Popović 20, Baćović 29, Globarević u 36. minutu za Fakultet za sport i fv.

Građevinski fakultet: Marićević, Milić, Vujičić, Milović, Medojević, Radunović, Bujišić, Kasumović, Uković, Đurović, Drpljanin, Muzurović.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje: Simonić, Dr.Baćović, Di.Baćović, Raketić, Veljović, Globarević, Perović, Janković,  Kalač, Popović, Vujačić, Vrević, Vuković, Bajović.

Studentski dom Nk – Prirodno-matematički fakultet  4:2 (1:0)

Strijelci: Vukčević u 1, Goranović 22, 36, Spalević u 35. minutu za Studentski dom Nk, popović u 26, Mešter u 38. minutu za PMF.

Studentski dom NK: Škiljević, Čađenović, Goranović, Šćekić, Spalević, F.Vuković, Vukčević, Nikčević, Pejović, Vučeljić, Tomašević, Jovović.

PMF: Stamatović, Marković, Mešter, Popović, Drobnjak, Vujović.

Baraž za I-A ligu

ETF- FPEP Bar 3:0 službeno

Filozofski fakultet – Biotehnički fakultet 5:4 nakon penala ((4:4 (1:2))

Strijelci: Backović u 19, 31, Pejanović u 36 i 38. minutu za Filozofski fakultet, Bujišić u 17, 20, Tomašević 27, Obradović u 33. minutu za Biotehnički fakultet.

Strijelci sa penala: Backović

Filozofski fakultet: Bubanja, Vujović, Pejanović, M.Backović, Toljić, Vojinović, Marjačić, Perović.

Biotehnički fakultet: Bujišić,  Ječmenica, Obradović, Babović, Bojanić, Tomašević.