Večeras su u sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrane finalna i utakmica za treće mjesto Studentske lige Crne Gore u futsalu. Titulu šampiona odbranila je ekipa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića koja je u finalu slavila protiv ekipe Studentskog doma iz Podgorice rezultatom 5:1.

Furiozno je krenula ekipa Studentskog doma. Silno motivisani da se revanširaju za prošlogodišnji poraz u finalu već na početku susreta Femić je “zagrijao” dlanove danas raspoloženog golmana Pejovića. Ređale su se šanse pred golom aktuelnih šampiona a onda je kontranapadom Koste Vukovića Fakultet za sport i fizičko vaspitanje poveo 1:0 u 13. minutu. On je prodorom po desnoj strani šutirao slabijom desnom nogom a lopta je golmanu Cimbaljeviću prošla ispod ruke. Nije to obeshrabrilo ekipu Studentskog doma već su nastavili sa napadima. Grešku Delića na sredini terena iskoristio je Nemanja Konatar i poravnao rezultat u 15. minutu. Nepun minut prije kraja poluvremena opet je Kosta Vuković odigrao dobro a nakon njegovog šuta na odbijenu loptu je natrčao Baćović i donio ekipi iz Nikšića 2:1.

U nastavku susreta Fakultet za sport je povećao prednost. Nakon odlično izvedenog auta Baćovića,  Vukčević je donio 3:1. Nakon greške Femića na sredini terena Delić se našao u situaciji 1 na 1 sa golmanom Cimbaljevićem što je rezultiralo pogotkom za velikih 4:1. Probao je Studentski dom sa golmanom-igračem na terenu ali nije uspio da postigne gol već je Delić u finišu susreta pogodio praznu mrežu za konačnih 5:1.

Na kraju su najboljim pojedincima i ekipama uručena priznanja. Pehar i medalje najboljoj ekipi uručio Vasilije Lalošević, Direktor Uprave za mlade i sport. Drugoplasiranoj ekipi priznanja je uručio Predsjednik SSSCG Zoran Medenica dok je pehar i medalje trećeplasiranoj ekipi uručio Predsjednik SPUCG Saša Roćen. Najboljem strijelcu i glasovima kapitena igraču lige, Ljubu Konataru iz ekipe Studentskog doma PG, koji je postigao 11 pogodaka, nagradu je uručio Boris Sekulić, Sekretar SSSCG. Za najboljeg golmana, glasovima kapitena ekipa, proglašen je Boban Cimbaljević takođe iz vicešampionske ekipe, kome je priznanje uručio Miloš Vujošević, Menadžer SSSCG.

„U godini kada nas je epidemija koronavirusa sve udaljila i donekle limitirala uobičajene aktivnosti, vi ste održali takmičarski duh, energiju i rad. Ostali ste posvećeni onome što volite, i to se večeras i pokazalo. Želim Vam uspjeh u daljim takmičenjima i čestitam vam na pokazanoj borbenosti, fer igri i pobjedi„ izjavio je Direktor Uprave za mlade i Sport Vasilije Lalošević.

“SLCG u futsalu je najmasovnije i najznačajnije studentsko takmičenje. Ove godine učestvovalo je 19 ekipa i ovim putem želio bih da se zahvalim svim učesnicima što su nam pomogli da u vremenu Covid pandemije uspješno Ligu privedemo kraju. Čestitao bih posebno ekipama koje su stigle do same zavrsnice, pokazali su kvalitet više ove godine. Napomenuo bih da veliki broj futsal igrača prve Crnogorske lige učestvuje u našoj Ligi što dovoljno govori o kvalitetu. Nažalost, zbog trenutne situacije, ovogodišnje finale je igrano bez publike ali i mi, kao i svi ostali sportovi, morali smo se privići na trenutnu situaciju. “ izjavio je Zoran Medenica, Predsjednik SSSCG.

Finale:

Fakultet za sport i fv. – Studentski dom PG  5:1 (2:1)

Igrano bez prisustva gledalaca

Sudije: Saveljić Momo i Anđelić Željko

Žuti kartoni: Vukčević, LJ.Konatar (Studentski dom PG)

Strijelci: K.Vuković u 13, Baćović 20, Vukčević 29, Tomašević 38, Delić u 38. minutu za ekipu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, N.Konatar u 15. minutu za ekipu Studentski dom PG.

Fakultet za sport i fv: Pejović, Ćupić, Delić, Baćović, Bajović, Tomašević, Vukčević, F.Vuković, K.Vuković, Škiljević, Čvorović.

Studentski dom PG: N.Konatar, Lj.Konatar, S.Konatar, Vojinović, Gojačanin, Cimbaljević, Vukčević, Femić, Alavać.

Prethodno, u meču za treće mjesto, ekipa Filološkog fakulteta golovima u drugom poluvremenu savladala je ekipu Ekonomskog fakulteta rezultatom 6:1.

Meč za treće mjesto:

Ekonomski fakultet – Filozofski fakultet  1:6 (0:0)

Sudije: Saveljić Momo i Markuš Žarko

Žuti kartoni: Mićović (Ekonomski fakultet), F.Backović, Čolaković (Filozofski fakultet)

Crveni Kartoni: Mićović, Mihajlović (Ekonomski fakultet)

Strijelci: Dervišević u 26.minutu za Ekonomski fakultet, F.Backović u 23, Bulajić 27, 32, M.Backović 30, Čolaković 35, Kovačević u 39. minutu za Filozofski fakultet.

Ekonomski fakultet: Mićović, Ajković, Aleksić, Milić, Đurović, Dervišević, Pejović, Vujičić, Kovačević, Pavlović., Mihajlović.

Filozofski fakultet: Kovačević, Bulajić, Vujović, Dendić, Čolaković Aleksić, F.Backović, M.Backović.