Minulog vikenda startovalo je još jedno izdanje Studentske lige Crne Gore u futsalu. U nešto izmijenjenom formatu igraće se I-A i I-B Studentska liga a za učešće se prijavilo ukupno 16 ekipa. Prvu A ligu sačinjava 10 najbolje plasiranih ekipa na osnovu prošlogodišnjeg plasmana i baraž mečeva, dok će u I-B ligi igrati 6 ekipa.

U baraž mečevima za popunu I-A Studentske lige nije bilo dileme. Ekipa Medicinskog fakulteta je sa dva ubjedljiva poraza potpisala sebi učešće u I-B ligi.

Iznenađenje prvog kola priredila je ekipa Građevinskog fakulteta. Oni su do vrha napunili mrežu aktuelnog šampiona, ekipe Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića, savladavši ih rezultatom od čak 9:1.  Blistao je Radunović sa četiri postignuta pogotka.

U I-B ligi najubjedljiviju pobjedu ostvarila je ekipa Fakulteta za poslovnu ekonomiju i pravo iz Bara koja je slavila protiv ekipe Pravnog fakulteta rezultatom 14:3.

Rezultati:

Baraž mečevi:

UDG – Građevinski fakultet 2:3 (1:3)

Sudije: Žarko Markuš i Veselin Čađenović

Strijelci: Korać u 15. i Perjašević u 39.minutu za ekipu UDG, Radunović u 5 i 6, Medojević u 8. minutu za ekipu Građevinskog fakulteta.

UDG: Luković, Ražnatović, Sekulić, Perjašević, Ćurčin, Korać, Šćepanović, Šušić.

Građevinski: Vujičić, Medojević, Radunović,Bujišić, Muzurović, Uković, Marković, Đurović,Milović, Drpljanin

Medicinski fakultet – PMF 1:5 (1:2)

Strijelci: Kurgaš u 9. minutu za Medicinski fakultet, Vujović u 3, 38, Mešter 8,  Popović  u 28 i 35. minutu za ekipu PMF.

Medicinski fakultet: Zejnilović, Stamatović, Hasković, Golubović, Kurtović, Čindrak,Kurgaš, Sadiković.

PMF: Stamatović, Nedović, Marković, Mešter, Popović, Drobnjak, Vujović.

UDG – Medicinski fakultet 4:1 (1:0)

Sudije: Žarko Markuš i Momo Saveljić

Strijelci: Ražnatović u 8 i 32, Šćepanović 30, Sekulić u 36. minutu za ekipu UDG.

UDG: Luković, Ražnatović, Sekulić, Perjašević, Korać, Šćepanović, Klikovac.

Medicinski fakultet: Zejnilović, Stamatović, Hasković, Golubović, Čindrak,Kurgaš, Kurtagić, Sadiković.

I-A Studentska liga Crne Gore

Rezultati I kolo:

Grupa A

Građevinski fakultet – Fakultet za sport i fizičko vaspitanje 9:1 (4:1)

Strijelci: Radunović u 4, 9, 33, 40, Medojević 8, 28, Vujičić 15, Drpljanin 32, Đurović 36. minutu za Građevinski fakultet, Perović u 2. minutu za Fakultet za sport i fv.

Građevinski: Vujičić, Milić, Marićević, Medojević, Radunović,Bujišić, Uković, Đurović, Drpljanin.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje: Maraš, Rajković, Ječmenica, Bajović, Janković, Prelević, Savović.

Pomorski fakultet – ETF 3:4 (2:2)

Strijelci: Glavan u 18, Drunčić 20, Marković u 30. minutu za Pomorski fakultet, J.Miladinović u 14, Vukanić 15, Ristić 32 i P.Miladinović u 34. minutu za ETF.

Pomorski fakultet: Radović, Glavan, Drinčić, Marković, Knežević, Vujinović.

ETF: Ristić, Jovović, Potpara, Simunović, J.Miladinović, P.Miladinović, Kasumović, Pajović, Vukanić, Čengić.

Slobodna ekipa Ekonomskog fakulteta

Grupa B

UDG – PMF 0:3 (službeno)

Mašinski fakultet – Studentski dom NK 0:3 (službeno)

Slobodna ekipa Filozofskog fakulteta

I-B Studentska liga Crne Gore

Biotehnički fakultet – Studentski dom KO 5:4 (2:1)

Strijelci: Bujišić u 8, 20, 39, Obradović u 25 i 26.minutu za ekipu Biotehničkog fakulteta, Mandžukić u 13 i 38, Gačević u 24, Stanjević u 31. minutu za ekipu Studentski dom KO.

Biotehnički fakultet: Roćen, Ječmenica, Obradović, Bojanić, Bujišić.

Studentski dom KO: Pavićević, Ehlić, Gačević, Barać, Mandžukić, Stanjević.

Fakultet za poslovnu ekonomiju i pravo Bar – Pravni fakultet 14:3 (7:1)

Strijelci: Bešović u 4, 16, 27, 30, 38, Rašović 7, 39, Kasom 10, Radulović 12, Mrdak 13, 25, 28, Vujović u 14 i 26.minutu za ekipu FZPEP Bar, Hasanović u 17, Jokanović 22, Bektašević u 27. minutu za ekipu Pravnog fakulteta.

FZPEP Bar: Kalač, Radulović, Kasom, Vujović, Rašović, Mrdak, Bešović.

Pravni fakultet: Jokanović, Hasanović, Bektašević, Bumbić, Nelević.

Policijska Akademija – Medicinski fakultet 5:6 (4:3)

Sudije: Momo Saveljić i Veselin Čađenović

Strijelci: Brković u 4, Bulatović 11, 17, Orbović 16, Ćalasan u 37. minutu za Policijsku akademiju, Zejnilović u 6, Kurgaš 10, 19, Čindrak 31, Kurtagić 38, Stamatović u 40. minutu za Medicinski fakultet.

Policijska Akademija: Jovanović, Durković, Ralević, Ćorović, Brković, Orbović, Rakočević, Rebronja, Bušković, Bulatović, Ćelasan, Đurđevac.