U organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore i Opštinskog studentskog sportskog saveza Podgorica, u nedjelju 23. aprila startovala je ovogodišnja Luštica bay Studentska liga Crne Gore u košarci, za koju se prijavilo ukupno 18 ekipa. U grupi A su nastupaju ekipe Građevinskog fakulteta, Studentski dom  Plavi dvor, Medicinski fakultet i Fakultet za sport i fv, u grupi B su ekipe Elektrotehničkog fakulteta, Arhitektonskog fakulteta, Fakulteta za turizam i hotelijerstvo iz Kotora, Biotehničkog fakulteta i Studentskog doma PG 1. Grupa C ima četiri ekipe: Mediteran, Pomorski fakultet Bar, Pravni i Fakultet političkih nauka, dok u grupi D igraju Ekonomski fakultet, Prirodno-matematički fakultet, UDG, Mašinski fakultet i Studentski dom PG 2.

Danas su u dvorani SKC Univerziteta Crne Gore, pred oko 200 gledalaca odigrani mečevi drugog kola u grupama B i D. Ekipa Fakulteta za turizam i hotelijerstvo slavila je protiv Studentskog doma PG 1, dok su u grupi D slavili UDG protiv Prirodno-matematičkog fakulteta, odnosno Ekonomski fakultet protiv Studentskog doma PG 2.

GRUPA B
FTH Kotor – Studentski dom PG 1 51:44 (29:20)
Elektrotehnički fakultet – Arhitektonski fakultet 20:0
Slobodan: Biotehnički fakultet

FTH Kotor – Studentski dom PG 1 51:44 (29:20)
Sudije: Popović, Đikanović, Orbović (Podgorica).
FTH Kotor: Đurović, Ilić, Gajević, Jovanović 2, Adžić 8, Đoković 30, Jeknić 11.
Studentski dom 1: Vojinović D. 12, Jovanović P. , Furundžić 15, Bajramspahić, Vojinović B. 5, Zeković, Šćepanović 9, Petrić 3, Peruničić, Brajković, Jovanović V.

 

Br. Ekipa ut pob por kr bod
1. FTH Kotor 2 2 0 71:44 4
2. Studentski dom PG 1 2 1 1 116:84 3
3. Elektrotehnički fakultet 1 1 0 20:0 2
4. Biotehnički fakultet 1 0 1 33:72 1
5. Arhitektonski fakultet 2 0 2 0:40 0


GRUPA D
Prirodno-matematički fakultet – UDG 56:62 (25:31)
Studentski dom PG 2 – Ekonomski fakultet 21:60 (12:31)
Slobodan: Mašinski fakultet

Prirodno-matematički fakultet – UDG 56:62 (25:31)
Sudije: Popović, Đikanović, Kuburović (Podgorica).
Prirodno-matematički fakultet: Rubežić 6, Krivaćević 10, Đurović 2, Peličić 22, Vujović 16, Šćepanović.
UDG: Raković 2, Strunjaš 9, Ćetković 2, Pešić 6, Žujović 4, Radević, Vuković 25, Kavarić 7, Kljajić 3, Matijević, Radović 4.

Studentski dom PG 2 – Ekonomski fakultet  21:60 (12:31)
Sudije: Popović, Đikanović, Kuburović (Podgorica).
Studentski dom PG 2: Vujković 2, Čengić, Nikolić 3, Bošković 13, Karadžić, Bojović, Kaljević, Jelić, Lakićević 3.
Ekonomski fakultet: Čogurić, Božović 1, Nikolić 6, Jovović 9, Bulatović 15, Joksimović, Sekulović 3, Popović, Pejaković 7, Avdović 6, Miranović 7, Veljić 6.

Br. Ekipa ut pob por kr bod
1. Ekonomski fakultet 2 2 0 101:50 4
2. UDG 2 1 1 103:110 3
3. Mašinski fakultet 1 1 0 54:41 2
4. Prirodno-matematički fak. 2 0 2 85:103 2
5. Studentski dom PG 2 1 0 1 21:60 1

U nedjelju, 30.04. odigraće se utakmice drugog kola u grupama A i C, odnosno trećeg kola u grupama B i D. Satnica:
10:00  Građevinski fakultet – Plavi dvor
11:00  Fakultet za sport i FV – Medicinski fakultet
12:00  Pomorski fakultet Bar – Fakultet političkih nauka
13:00  Mediteran – Pravni fakultet
14:00  Elektrotehnički fakultet – Studentski dom PG 1
15:00  FTH Kotor – Biotehnički fakultet
16:00  UDG – Studentski dom PG 2
17:00  Mašinski fakultet – Prirodno-matematički fakultet