Za vikend je u organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore startovalo ovogodišnje izdanje Luštica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu. Liga broji dvadeset ekipa koje su podijeljene u četiri grupe a titulu brani Ekonomski fakultet iz Podgorice.

U najzanimljivijem meču prvog kola aktuelni vicešampion, Studentski dom iz Podgorice, morao se zadovoljiti sa bodom protiv borbene ekipe Medicinskog fakulteta. Zejnilović je donio prednost ekipi Medicine u prvom poluvremenu da bi golovima Alavaća (2) i Gojačanina, Studentski dom preokrenuo već do sredine drugog poluvremena. Međutim, borbena ekipa Medicinskog fakulteta, nošena podrškom sa tribina, uspijeva u finišu meča da sa dva postignuta pogotka osvoji važan bod u borbi za plasman u osminu finala.

Najubjedljiviju pobjedu na startu lige ostvarili su studenti Mašinskog fakulteta. Oni su do vrha napunili mrežu ekipe FTH Kotor (9:1), a blistao je Jelovac sa četiri postignuta pogotka.

Studentski dom iz Kotora savladao je ekipu Fizioterapije iz Igala rezultatom 2:1 a kuriozitet predstavlja činjenica da je prvi put u Studentskoj ligi Crne Gore nastupio rođeni Kazahstanac, Miron Pak, koji je bio jedan od najboljih igrača na parketu a svoje umijeće pokazao je u 11. minutu kada je postigao  efektan pogodak kojim je povela ekipa Studentskog doma iz Kotora.

Rezultati i strijelci:

Grupa A

UDG1 – PMF 6:3 (1:2)

Sudije: Momo Saveljić i Milutin Lukovac

Strijelci: Vidaković u 20, 25, Ćetković 29, 38, Mugoša u 36 i 40.minutu za ekipu UDG1; Popoviću 10, l.Čabarkapa 18 i Bulatović u 24. minutu za ekipu PMF.

UDG 1: Jelić, Mrkulić, Mugoša, Marković, Vidaković, Subotić, Ćetković, Radević

PMF: Popović, G.Čabarkapa, Drobnjak, Bulatović, Živković, Marković, L.Čabarkapa, Kalač

Građevinski fakultet – Pomorski fakultet 3:1 (2:0)

Strijelci: Đurković  u 4, Miranović 15, Veličković u 39. minutu za Građevinski fakultet; Dragičević u 25. minutu za Pomorski fakultet.

Gradjevinski fakultet: Marićević, Miranović, Vujićić, Đerković, Đurković, Vujisić, Veličković, Šćekić, Milić, Medojević

Pomorski fakultet: Marković, Vukasojević, Radović, Koprivica, Drinčić, Bekar, Rovčanin, Pavlović

Grupa B

Fakultet za sport i fv – UDG2 5:1 (3:1)

Strijelci: Vukčević  u 5, 23,Vuković 8, Baćović 10, Cicmil u 24. minutu za Fakultet za sporti fv ; Lakićević u 15. minutu za ekipu  UDG2,

Fakultet za sport i fv: Pejović, Cicmil, Baćović, Bošković, Čvorović, Bošković, Bajović, Brajković, Vuković, Vučeljić

UDG2: Dobardžević, Lakićević, Luković, Lazarević, Culja, Zeković

FTH Kotor – Mašinski fakultet 1:9 (0:2)

Strijelci: Dragović u 32. minutu za FTH KOTOR; Rakočević u 5, 11, Jelovac 21, 30, 31, 33, Puzović 25, Simonović 35, Vujović u 40. minutu za Mašinski fakultet.

FTH Kotor: Rastoder,Pejović, Dragović, Sudžum, Pavlović, Mijović , Cvetković

Mašinski fakultet: Mršović,  Vujović, Puzović, Rakočević, Jelovac, Simonović, Bakrač

Grupa C

Elektrotehnički fakultet – Pravni fakultet 5:0 (3:0)

Strijelci: M.Jovović  u 5, Svrkota 7, Ristić 18, 28, Potpara u 21 minutu za ETF.

Elektrotehnički fakultet: Jovanović, Bujišić, Ristić, Svrkota, M.Jovović, V.Jovović,  Potpara, Pajović, Vlahović, Aković, Šimun

Pravni fakultet: Bektašević, Vukčević, Brnović, Nedović, Pejović, Bumbić, Mehmedović, Bajović

Studentski dom Kotor – Fizioterapija Igalo 2:1 (2:1)

Strijelci: Pak u 11, Nikolić u 16. minutu za Studentski dom Kotor, Popović u 17. minutu za Fizioteraiju Igalo.

Studentski dom Kotor: Drašković, Gačević, Nikolić, Otašević,  MiIković, Barać, Laban, Strujić, Šorović,  Ehlić, Pak

Fizioterapija Igalo: Mijović, Sošić, Kojović, Mujović, Popović, Nikočević, Zindović, Dragaš, Šikmanović

Grupa D

Studentski dom PG – Medicinski fakultet  3:3 (0:1)

Strijelci: Alavać u 23 i 27, Gojačanin u 26. minutu za ekipu Studentski dom PG, Zejnilović u 7, Mikić 30 i Bubanja u 39. minutu za ekipu Medicinskog fakulteta

Studentski dom PG:  Bojović, Alavać, Gojačanin, Konatar, Vojinović, Femić

Medicinski fakultet: Lutovac, Zejnilović, Muratović, Kurtagić, Golubović, Lješnjanin, Mikić, Bubanja, Husović, Čindek, Pavlović

Biotehnički fakultetFilozofski fakultet 0:3 – službeno