Juče su u Sali Gimnazije “Slobodan Škerović” u Podgorici odigrane utakmice četvrtine finala Luštica  Bay Studentske lige Crne Gore u futsalu. Epilog izuzetno zanimljivih utakmica, punih tempa i preokreta je da će u polufinalu igrati sve četiri ekipe koje su u ligaškom dijelu bili u grupi B.

Građevinski fakultet, prvoplasirana ekipa grupe A, bolje je otvorila meč protiv Mašinaca, imala više od igre, stvarala šanse i već  u 5. minutu golom Radunovića došla u vođstvo. Međutim, već do poluvremena Mašinci su golovima Rašovića preokrenuli i do kraja kontrolisali rezultat. Mrdak je u posljednjim sekundama meča potvrdio pobjedu.

studentski sportski savez crne gore futsal 1

Ekonomski fakultet je mnogo teže nego što se očekivalo izborio plasman u polufinale. Oslabljena ekipa FDES-a, lišena usluga Kolinovića, Vlaovića i Rolovića uspješno je odolijevala napadima Ekonomista sve do 24. minuta, kada je najbolji strijelac dosadašnjeg dijela lige, Mirković donio vođstvo svom timu. Minut kasnije, izjednačio je Skenderović, a nakon toga su Dukić i Radonjić donijeli pobjedu svom timu.

studentski sportski savez crne gore futsal 2

Pravni fakultet je u prilično izjednačenom meču sa Studentskim domom iz Podgorice, bolje iskoristio svoje šanse i zakazao polufinalni duel sa dobro poznatim rivalom.

studentski sportski savez crne gore futsal 3

Najuzbudljiviji meč odigrali su aktuelni šampion UDG I i ekipa Fakulteta za sport i FV iz Nikšića, koja je uvijek jedan od kandidata za najveći plasman.

Nakon izjednačene igre prvi do gola stigli su dosadašnji šampioni, golom Vujadinovića u 13.minutu, da bi  nakon odlične solo akcije Krivokapić izjednačio.U posljednjem minutu prvogpoluvremena Mugoša je iz slobodnog udarca ponovo donio svom timu prednost. Sredinom nastavka Maltez je pogodio za 3:1, a imali su momci sa UDG-a još šansi. Najbolju nije iskoristio Mugoša, kada je u 33. minutu izašao sam ispred gola Đurkovića. U samom finišu, DIF-ovci su krenuli na sve ili ništa, sa igračem-golmanom u polju, što im se na kraju isplatilo.Najprije je Milović u 39.minu smanjio prednost rivala, da bi 30-ak sekundi prije kraja Krivokapić izjednačio. Penali su odlučivali posljednjeg polufinalistu, a kada je Nikolić u prve dvije serije odbranio udarce Raonića i Nerića, a Savić pogodio činilo se da je UDG bliži pobjedi. Ipak, Vujadinović je promašio čitav gol, Đurković odbranio udarce Mugoše i Stefana Boškovića, dok su kod DIF-ovaca pogodili Milović, Krivokapić i Varagić. Kako je pobjednik bio riješen, Maltez nije ni šutirao za UDG I.

studentski sportski savez crne gore futsal 4

Građevinski fakultet – Mašinski fakultet 1:3 (1:2)
Strijelci: Radunović 5 za Građevinski fakultet, Rašović 10, 20, Mrdak 40 za Mašinski fakultet.
Žuti kartoni: Mrdak (Mašinski fakultet).
Građevinski fakultet: Eraković, Đurković, Radunović, Cikotić, Milošević, Bulatović, Grozdanić, Kovačević, Škrijelj.
Mašinski fakultet: Milošević, Vidović, Milićević, Anđelić, Zindović, Rašović, Lacmanović, Vujošević, Mićanović, Mrdak, Despotović, Radončić.

studentski sportski savez crne gore futsal 5

Studentski dom PG – Pravni fakultet 2:4 (2:2)
Strijelci: Obradović 7, Pašić 15 za Studentski dom PG, S.Popović 11, M.Popović 17, Rovčanin 25, Bulatović 36 za Pravni fakultet.
Studentski dom PG: Bulatović, N.Konatar, Pićurić, Lasica, Lj. Konatar, Dizdarević, Kandić, Obradović, Pješivac, Marašević, Pašić.
Pravni fakultet: Vujović, Vlahović, Rovčanin, Vukčević, Vukićević, S.Popović, Kovačević, Bulatović, Todorović, M.Popović, Adžić.

studentski sportski savez crne gore futsal 6

Ekonomski fakultet – FDES 3:1 (0:0)
Strijelci: Mirković 24, Dukić 28, Radonjić 32 za Ekonomski fakultet, Skenderović 25 za FDES.
Žuti kartoni: Radonjić, Drobnjak (Ekonomski fakultet), Matović (FDES).
Ekonomski fakultet: Asanović, Dukić, Vešović, Mirković, Bečanović, Radonjić, Drobnjak, Kostić, Nikolić, Miličić, Stojanović, Boljević.
FDES:  Burzanović, Skenderović, Blečić, Janjević, Matović, Mahmutović, N.Martinović, Odalović.

studentski sportski savez crne gore futsal 7

Fakultet za sport i FV – UDG I 6:4 (3:3, 1:2)
Strijelci: Krivokapić 17, 40, Milović 39 za Fakultet za sport i FV, Vujadinović 13, Mugoša 20, Maltez 28 za UDG I.
Strijelci (penali): Milović, Krivokapić, Varagić za Fakultet za sport i FV, Savić za UDG I.
Žuti kartoni: Vulanović (Fakultet za sport i fv), Savić (UDG I).
Crveni karton: Vulanović (Fakultet za sport i fv).
Fakultet za sport i FV: Đurković, Radojičić, Otašević, Gogić, Krivokapić, Pješivac, Vulanović, Radonić, Nerić, Milović, Varagić.
UDG I: Nikolić, F.Bošković, Kontić, Savić, Ćetković, Mugoša, Maltez, Vujadinović, S.Bošković.