Za vikend su u sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrani mečevi četvrtog kola Studentske lige Crne Gore u futsalu.

Kolo prije kraja grupne faze riješene su skoro sve dileme oko putnika u četvrtfinale. Ekonomskom fakultetu i Studentskom domu iz Nikšića, koji su ranije obezbijedili plasman među osam najboljih, pridružili su se Studentski dom PG, Mašinski fakultet, Elektrotehnički fakultet, Fakultet za sport i fizičko vaspitanje i Pomorski fakultet.

U derbiju kola Elektrotehnički fakultet je protiv Mašinskog fakulteta, nakon rano primljenog gola, vršio pravu opsadu gola protivnika. Ređale se se šanse ETF-a, po dva puta pogođene prečka i stativa kao i nekoliko odličnih odbrana odličnog Mršovića, dok je ekipa Mašinskog fakulteta čuvala prednost i pokušavala kontrama da riješi meč. Posle mnogo prilika Mršović je savladan. Jovanović je pogodio u 38. minutu za konačnih 1:1, pa će Elektrotehnički fakultet u posljednjem kolu pokušati da pobjedom obezbijedi prvo mjesto u grupi B.

U grupi A, Filozofski fakultet je opravdao ulogu favorita i ubjedljivo savladao Pravni fakultet rezultatom 8:2. I aktuelni vicešampioni, ekipa Studentskog doma PG, slavila je protiv Građevinskog fakulteta 6:2, i to nakon boljeg drugog poluvremena.

U grupi C, aktuelni šampioni, ekipa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, do vrha je napunila mrežu Metalurško-tehnološkog fakulteta. Oni su slavili čak 14:0 i obezbijedili prvo mjesto u grupi. Pomorski fakultet je do pobjede protiv Studentskog doma iz Kotora došao tek nakon boljeg drugog poluvremena za na kraju ubjedljivih 7:2.

Rezultati i tabele:

Grupa A

Pravni fakultet – Filozofski fakultet 2:8 (0:4)

Sudije: Markuš Žarko i Čađenović Vesko

Strijelci: Rondović 28, Mehmedović u 40. minutu za Pravni fakultet, Aleksić 3, 24, Dendić 9, 28, M.Backović 14, Čolaković 16, Vujović 22, F,Backović u 26. minutu za Filozofski fakultet.

Pravni fakultet: Bajović, Rondović, Mehmedović, Nedović, Nelević, Nišavić.

Filozofski fakultet:  Kovačević, Vujović , Čolaković, Bulajić, Aleksić, Dendić, F.Backović, M.Backović.

Građevinski fakultet – Studentski dom PG 2:6 (1:1)

Sudije: Čađenović Vesko i Anđelić Željko

Strijelci: Radunović 13, Milović u 29. minutu za Građevinski fakultet, Vukčević 14, 21, Gojačanin 28, 37, Vojinović u 31 i 39. minutu za Studentski dom.

Građevinski falkultet: Medojević, Bujičić, Vujičić, Radunović, Milić, Mehović, Kaumović, Milović, Marićević.

Studentski dom PG: N.Konatar, S.Konatar, Vojinović, Cimbaljević, Vukčević, Gojačanin.

Grupa B

Fakultet za poslovnu ekonomiju i pravo Bar – UDG2 14:5 (7:3)

Strijelci: Vujović 1, 18, Radulović 2, 6, 16, 34, Bešović 6, 29, 33, 36, 40, Rakočević 15, Rašović u 26 i 28. minutu za FPEP, Fatić 2, 22, Korać 5, Ćurčija u 20 i 26. minutu za UDG2.

Fakultet za poslovnu ekonomiju i pravo Bar: Vujović, Rakočević, Mihaljević, Vujačić, Bešović, Rašović, Radulović.

UDG2: Fatić, Korać, Ćurčija, Đurović, Arčon.

Elektrotehnički fakultet – Mašinski fakultet  1:1 (0:1)

Strijelci: Jovanović u 38. minutu za ETF, Nedović u 8. minutu za Mašinski fakultet.

Elektrotehnički fakultet: Đ.Jovanović, Jovović, Kolić, Svrkota, M.Jovanović, Potpara, Nenezić, Ristić

Mašinski fakultet: Mršović, Puzović,  Jelovac, Nedović, Rakočević.

Grupa C

Metalurško-tehnološki fakultet – Fakultet za sport i fizičko vaspitanje 0:14 (0:5)

Sudije: Lukovac Milutin i Markuš Žarko

Strijelci: Ćupić 7, 19, 21, 40, K.Vuković 9, 16, 22, F.Vuković 11, Vukčević 25, 28, Baćović 26, Bajović u 32, 35 i 39. minutu za Fakultet za sport i fv.

Metalurško-tehnološki fakultet : Vlahović, Vujović, Knežević, Osmajić, Raičković, Milović.

Fakultet za sport i fv: Ćupić, K.Vuković, F.Vuković, Maksimović, Baćović, Bajović, Škiljević, Vukčević, Goranović

Studentski dom Kotor – Pomorski fakultet 2:7 (2:2)

Sudije: Markuš Žarko i Lukovac Milutin

Strijelci: Ehlić 4, Mandžukić u 6. minutu za Studentski dom KO, Vuksanović 12, 33, 36, Drinčić 14, 21, Vujinović 28, Marković u 31. minutu za Pomorski fakultet.

Studentski dom KO: Laban, Ehlić, Gačević, Pak, Barać, Stanjević, Mandžukić.

Pomorski fakultet: Radović, Dedić, Vujinović, Marković, Vuksanović, Drinčić, Rovčanin.