U organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore i Opštinskog studentskog sportskog saveza Podgorica, u nedjelju 23. aprila startovala je ovogdišnja Luštica bay Studentska liga Crne Gore u košarci. Sve utakmice ovogodišnje lige biće odigrane u sali SKC Univerziteta Crne Gore.
Za ligu se prijavilo ukupno 18 ekipa. U grupi A su nastupaju ekipe Građevinskog fakulteta, Studentski dom Plavi dvor, Medicinski fakultet i Fakultet za sport i fv, u grupi B su ekipe Elektrotehničkog fakulteta, Arhitektonskog fakulteta, Fakulteta za turizam i hotelijerstvo iz Kotora, Biotehničkog fakulteta i Studentskog doma PG 1. Grupa C ima četiri ekipe: Mediteran, Pomorski fakultet Bar, Pravni i Fakultet političkih nauka, dok u grupi D igraju Ekonomski fakultet, Prirodno-matematički fakultet, UDG, Mašinski fakultet i Studentski dom PG 2.
GRUPA A
Građevinski fakultet – Fakultet za sport i fizičko vaspitanje 36:54 (19:25)
Plavi dvor – Medicinski fakultet 44:35 ( 18:17)
Građevinski fakultet – Fakultet za sport i fizičko vaspitanje 36:54 (19:25)
Sudije: Popović, Radinović, Orbović (Podgorica).
Građevinski fakultet: Šušić 5, Jelovac 9, Bojović 4, Papić 2, Šćepanović 9, Anđić 7, Mijatović, Vojinović, Milošević
Fakultet za sport i fizičko vaspitanje: Šćepanović 12, Tomašević 5, Ratković 17, Lončar 1, Popović 7, Pejović 4, Đoković 3, Vuković 5, Zeković, Milović, Perovanović, Vuletić.
Plavi dvor – Medicinski fakultet 44:35 (18:17)
Sudije: Popović, Radinović, Orbović (Podgorica).
Plavi dvor: Matković 6, Babić 17, Agić, Čekić 3, Jauković 7, Radović, Živaljević 11.
Medicinski fakultet: Cupara M. 3, Cupara V. 5, Jašović 9, Radošević 8, Grubor 2, Šutović 3, Kalač, Damjanović, Đuričković 5.
Br. |
Ekipa | ut | pob | por | kr | bod |
1. | Fakultet za sport i FV | 1 | 1 | 0 | 54:36 | 2 |
2. | Plavi Dvor | 1 | 1 | 0 | 44:35 | 2 |
3. | Medicinski fakultet | 1 | 0 | 1 | 35:44 | 1 |
4. | Građevinski fakultet | 1 | 0 | 1 | 36:54 | 1 |
GRUPA B
Arhitektonski fakultet – FTH Kotor 0:20
Biotehnički fakultet – Studentski dom PG 1 33:72 (12:40)
Slobodan: Elektrotehnički fakultet
Biotehnički fakultet – Studentski dom PG 1 33:72 (12:40)
Sudije: Popović, Đikanović, Krstović (Podgorica).
Biotehnički fakultet: Anđić M. 19, Golubović 1, Đurković 5, Saičić 5, Anđić N. 3
Studentski dom PG 1: Vojinović D. 21, Jovanović P. 16, Furundžić 7, Bajramspahić 6, Vojinović B. 14, Zeković 4, Šćepanović 1, Petrić 1, Peruničić 1, Jovanović V. 1
Br. | Ekipa | ut | Pob | por | kr | bod |
1. | Studentski dom PG 1 | 1 | 1 | 0 | 72:33 | 2 |
2. | FTH Kotor | 1 | 1 | 0 | 20:0 | 2 |
3. | Biotehnički fakultet | 1 | 0 | 1 | 33:72 | 0 |
4. | Elektrotehnički fakultet | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
5. | Arhitektonski fakultet | 1 | 0 | 1 | 0:20 | 0 |
GRUPA C
Univerzitet Mediteran – Pomorski fakultet Bar 43:27 (15:11)
Pravni fakultet – Fakultet političkih nauka 68:38 ( 26:13 )
Univerzitet Mediteran – Pomorski fakultet Bar 43:27 (15:11)
Sudije: Popović, Pejović, Đikanović (Podgorica).
Univerziteta Mediteran: Ivanović 9, Lazarević 7, Dragović 14, Laković 5, Smolović 3, Marić 2, Raičević 3.
Pomorski fakultet Bar: Jevtović 7, Milačić, Stanišić 3, Vidaković, Mijović 2, Tomović 11, Dobrković, Kovačević, Caković 4,
Pravni fakultet – Fakultet političkih nauka 68:38 ( 26:13 )
Sudije: Popović, Pejović, Gardašević (Podgorica).
Pravni fakultet: Đuretić 15, Aligrudić 8, Jašarović, Popović, Babović 10, Vujanović, Stamatović 5, Beljkaš, Femić 8, Knežević 7, Goranović 10, Radunović 5
Fakultet političkih nauka: Krčum 20, Bjelić, Rakočević 5, Bošković 8, Vojinović 5, Marković.
Br. | Ekipa | ut | pob | por | kr | bod |
1. | Pravni fakultet | 1 | 1 | 0 | 68:38 | 2 |
2. | Univerzitet Mediteran | 1 | 1 | 0 | 43:27 | 2 |
3. | Pomorski fakultet Bar | 1 | 0 | 1 | 27:43 | 1 |
4. | Fakultet političkih nauka | 1 | 0 | 1 | 38:68 | 1 |
GRUPA D
Ekonomski fakultet – Prirodno-matematički fakultet 41:29 (21:10)
UDG – Mašinski fakultet
Slobodan: Studentski dom PG 2
Ekonomski fakultet – Prirodno-matematički fakultet 41:29 (21:10)
Sudije: Radulović, Ćetković S., Ćetković T. (Podgorica).
Ekonomski fakultet: Jovović 2, Miranović 10, Pejaković 6, Joksimović, Veljić, Bulatović 6, Nikolić 1, Janković 10, Sekulović 3, Avdović 1, Popović 1, Čogurić 1.
Prirodno-matematički fakultet: Pejović 3, Zeković, Plamenac 1, Đukić 4, Peličić 10, Vujović 7, Đurović 3, Sekulić 1, Radević, Redžić.
UDG – Mašinski fakultet 41:54 (21:32)
Sudije: Radulović, Ćetković S., Ćetković T. (Podgorica).
UDG: Kljajić, Pešić, Strunjaš 7, Vuković 8, Matijević, Raković 8, Radović, Ćetković 11, Radetić, Kavarić 7.
Mašinski fakultet: Golijanin, Tomović 3, Radenović 6, Pivljanin 11, Jovanović 10, Otašević 10, Vučinić 14.
Br. | Ekipa | ut | Pob | por | kr | bod |
1. | Mašinski fakultet | 1 | 1 | 0 | 54:41 | 2 |
2. | Ekonomski fakultet | 1 | 1 | 0 | 41:29 | 2 |
3. | Prirodno-matematički fak. | 1 | 0 | 1 | 29:41 | 1 |
4. | UDG | 1 | 0 | 1 | 41:54 | 1 |
5. | Studentski dom PG 2 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Sjutra (25.04.) odigraće se utakmice drugog kola u grupama B i D:
11:00 FTH Kotor – Studentski dom PG 1
12:00 Prirodno-matematički fakultet – UDG
13:00 Studentski dom PG 2 – Ekonomski fakultet
Nakon toga, u nedjelju, 30.04. odigraće se utakmice drugog kola u grupama A i C, odnosno trećeg kola u grupama B i D.