Sinoć je u dvorani Sportskog i kulturnog centra Univerziteta Crne Gore, pod pokroviteljstvom Ministarstva  sporta i mladih i Studentskog sportskog saveza, odigrano  finale ovogodišnje Studentske lige Crne Gore u košarci. Titulu šampiona osvojili su košarkaši Prirodno-matematičkog  fakulteta koji su savladali kolege sa Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 75:71.

Do svoje prve titule u ovom takmičenju, košarkaši PMF-a došli su tek u finišu meča. Pred oko 350 gledalaca viđena je velika borba i prilično izjednačen meč, a nakon početnog odmjeravanja snaga košarkaši ETF-a su već u drugoj četvrtini stekli 10 poena prednosti. Na krilima fenomenalnog Mandića, koji je pogađao iz svih pozicija ali i razigravao ekipu, ETF je čuvao dvocifrenu prednost do pred sam kraj poluvremena. Ipak, u finišu poluvremena P.Stojanović je postigao tri trojke, pa se na odmor otišlo sa šest poena prednosti u korist ETF-a.

Već na početku nastavka PMF je uspio da sustigne zaostatak, pa je u 23. minutu na semaforu stajalo 42:42. Međutim, serijom 8:0 ETF je vratio prednost koju je sačuvao do kraja  treće  četvrtine, pa ih je do titule dijelilo samo 10 minuta. Međutim, prava drama viđena je u finišu meča. Nakon samo tri minuta posljednje četvrtine PMF je uspio da izjednači (58:58). Košem sa linije slobodnih bacanja najefikasnijeg aktera ovog meča Mandića, koji je meč završio sa 30 poena, na 49 sekundi do kraja meča na semaforu je bilo 70:70. Nakon što je Petrić pogodio samo  jedno slobodno bacanje, S.Đilas je pogotkom ispod koša donio prednost svojoj ekipi 72:71. Imao je  ETF do kraja meča šansu za pobjedu ali je pogrešno dodavanje u napadu bilo presudno a P.Stojanoviću nije zadrhtala ruka sa linije slobodnih bacanja za konačnih 75:71 u korist šampionske ekipe.

Prethodno, u meču za treće mjesto Plavi dvor je savladao ekipu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje rezultatom  78:57.

Na kraju, najboljima su uručena priznanja. Medalje i pobjednički pehar šampionskoj ekipi uručio je košarkaš Budućnosti Zoran Nikolić.

Pehar i medalje osvajačima drugog mjesta uručila je Jovana Vujošević iz Ministarstva sporta i mladih.

Pehar i medalje trećeplasiranom timu Studentske lige u košarci uručio je predsjednik Studentskog parlamenta Saša Roćen.