Za vikend je u organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore završen četvrti po redu Studentski kup Crne Gore  u Minifudbalu.

U balon Sali Oš „Štampar Makarije“ u subotu su igrani polufinalni mečevi dok je finale odigrano u nedelju.

U polufinalu su favoriti opravdali očekivanja i uloge favorita. Nešto teže do finala je stigla ekipa Ekonomskog fakulteta koja je u uzbudljivom meču savladala ekipu UDG rezultatom 4:2.

Studentski dom je bez problema savladao ekipu “Momačko veče” rezultatom 5:1, pa smo u finalu imali finaliste nedavno završene Studentske lige Crne Gore u futsalu, doduše u nešto izmijenjenom sastavu.

U finalu nije bilo dileme. Studentski dom je od starta krenuo agresivno pa je već do poluvremena golovima Čolovića, Femića i Alavaća stekao ubjedljivu prednost koju je ublažio Vukčević iz slobodnog udarca pred kraj poluvremena. U nastavku meča Ekonomski je smanjio na 3:2 golom Šćekića ali do preokreta nisu mogli. Femić je sa još dva gola u mreži protivnika potvrdio pobjedu i tako donio drugu titulu Studentskom domu u ovom takmičenju.

Rezultati i strijelci:

Polufinale:

Ekonomski : UDG  4:2 (2:2)

Gledalaca oko 50

Sudije: Želimir Anđelić i Predrag Mugoša

Strijelci: Bojanić u 11, Vukčević 18, Šćekić 22 I Ajković u 33. minutu za ekipu Ekonomski fakultet, Maslovar u 4, Marković u 13. minutu za ekipu UDG.

Ekonomski: Jokić, Sekulić, Vukčević, Šćekić, Bojanić, Mihailović, Ajković, Radević

UDG:  Mrkulić, Mugoša, Marković, Maraš, Koprivica, Račić, Maslovar

Studentski dom : Momačko veče 5:1 (3:0)

Strijelci: Femić u 7, 29, Čolović 19, Alavać u 20, 32. minutu za Studentski dom,  Darmanović u 30. minutu za ekipu Momačko veče.

Studentski dom: Gojačanin, N.Konatar, Lj.Konatar, Alavać, Femić, Čolović, Bojović

Momačko veče: Radulović, Mulić, Leković, Darmanović, Miranović, Bajagić

FINALE:

Ekonomski : Studentski dom 2:5 (1:3)

Sudije: Marko  Popović i Predrag Mugoša

Strijelci: Vukčević u 18, i Šćekić u 23. minutu za Ekonomski fakultet,  Čolović u 9, Femić 16, 37, 40 i Alavać u 17.minutu za ekipu  Studentski dom.

Ekonomski: Boljević, Sekulić, Vukčević, Šćekić, Bojanić, Mihailović, Ajković, Mašanović, Radević

Studentski dom: Bojović, P.Vojinović, Gojačanin, Alavać, A.Vojinović, Lj.Konatar, N.Konatar, Femić