U nedelju, 03. Decembra  u Sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrane su tri utakmice osmine finala Lustica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu.

Iznenađenja nije bilo.  Ekipa UDG 1 je još jednom goleadom najavila najozbiljniju kanditaturu za titulu. Oni su tek u drugom poluvremenu slomili otpor rivala, ekipu Fakulteta političkih nauka, i to golovima Tatalovića i Mugoše za ubjedljivih 12:4.

U drugom meču osmine finala Filozofski fakultet je ispustio dva gola prednosti na poluvremenu protiv ekipe UDG 2, pa su tek nakon penala prošli u narednu rundu. Sigurni sa bijele tačke bili su Dautović i Mijušković.

U trećem i najzanimljivijem meču dana, favorizovana ekipa FTH Kotor je tek posle penala uspjela da prođe u četvrtfinale. Regularni tok meča protekao je u čvrstoj igri sa dosta faulova i tek nekoliko šansi sa obe strane, pa je tako ekipa Građevinskog fakulteta platila ceh zbog nešto lošijeg izdanja u grupnoj fazi takmičenja pa su već u osmini finala morali da igraju protiv prošlogodišnjeg polufinaliste, ekipe FTH Kotor. Tako su građevinari, koji važe za jednu od najborbenijih ekipa lige, po treći put zaredom morali su da se zadovolje učešćem u osmini finala.

Narednog vikenda na programu su i ostalih pet mečeva osmine finala a nakon toga slijedi pauza do narednog semestra.

Rezultati i strijelci:

UDG 1 – Fakultet političkih nauka 12:4 (2:2)

Sudije: Momo Saveljić i Žarko Markuš

Strijelci: Maraš u 16 i 31, Tatalović u 18, 27, 29, 37, Vujović u 28, Koprivica u 28 i Mugoša u 32, 35, 36 i 40 minutu za UDG 1, Dakić u 7, 22 i 39, i Osmajlić u 23 minutu za FPN.

UDG I : Nikolić, Mugoša, Maraš, Vujović, Koprivica, Račić, Tatalović

FPN: Stojanović, Osmajlić, Dakić, Kažić, Tahirović, Kruščić, Đukić, Bubanja

UDG 2 – Filozofski fakultet    5:6 nakon penala (4:4 (1:3))

Strijelci: Vuković u 12 i Marković u 22, 31 i 33 minutu za UDG 2, Bulajić u 1, Đurđević u 9, Dendić u 18 i Tomanović u 28 minutu za Filozofski fakultet.

Strijelci iz penala: Vuković za UDG 2, Dautović i Mijušković za Filozofski fakultet.

UDG 2: Zeković, Ljuca, Mrkulić, Vuković, Radončić, Seferagić

Filozofski fakultet:  Kovačević, Mijušković, Aleksić , Tomanović , Dendić , Vujović , Dautović , Bulajić , Đurđević.

FTH Kotor – Građevinski fakultet     5:4 nakon penala ( 1:1 (1:0))

Strijelci: Spalević u 14 minutu za FTH Kotor, Đurković u 22 minutu za Građevinski fakultet

Strijelci iz penala: Pavićević, Nenezić, Spalević 2 za FTH Kotor, Đurković, Nikolić, Vučičević za Građevinski fakultet

FTH Kotor: Petrović, Maslovar, Rastoder, Radović, Vuković, Jokanović, Pavićević, Pejović, Dragović, Spalević, Tomić

Građevinski fakultet: Jelić, Muzuković, Đerković, Đurković, Nikolić, Obradović, Dabović, Miranović, Nenezić, Milošević, Vučičević