U subotu i nedelju, 25. i 26. Novembra  u Sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrane su utakmice petog kola Lustica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu.

U grupi A Studentski dom iz Podgorice slavio je u zaostalom meču protiv ekipe Pomorskog fakulteta rezultatom 4:2 da bi u derbiju grupe, u meču za prvo mjesto u grupi, pobijedio favorizovanu ekipu Fakulteta za sport i fv rezultatom 5:3 i tako sa maksimalnih pet pobjeda u grupi obezbijedio sebi lakšeg protivnika u osmini finala.

U grupi B, okršaj dvije neporažene ekipe protekao je u ritmu ekipe FTH Kotor koja je bez problema slavila protiv prošlogodišnjeg šampiona, ekipe Ekonomskog fakulteta, rezultatom 4:1, ali će ekipa Ekonomskog fakulteta kao najbolja drugoplasirana ekipa iz tri grupe ipak žrijeb za osminu finala dočekati iz prvog šešira.

A u grupi C, kanonada ekipe UDG 1!

Oni su u derbiju grupe porazili dosadašnjeg lidera grupe, ekipu Mašinskog fakulteta, sa nestvarnih 20:2 i time preuzeli čelnu poziciju u grupi C. Blistao je Ivan Mugoša sa čak 8 postignutih golova.

Ligaški dio Lustica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu je završen a parovi osmine finala biće poznati nakon žrijeba koji će se održati u srijedu.

Svi rezultati i tabele nakon poslednjeg, petog kola:

Grupa A

Fakultet za sport i fv – Studentski dom PG 3:5 (0:2)

Strijelci: Čvorović u 26, Baćović u 29 i 36 min za Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, Čolović u 5 i 11, Gojačanin u 25, Alavać u 30 i Femić u 37 minutu za ekipu Studentski dom PG.

Fakultet za sport i fv : Pepić, Šćekić, Markešić, Čvorović, Baćović, Marković, Cicmil, Varagić, Stanović, Bakrač

Studentski dom PG: Kolić, Vojinović, Čolović, Gojačanin, Femić, S.Konatar, N.Konatar, Lj. Konatar, Alavać

Prirodno matematički fakultet  – Metalurško-tehnološki fakultet  3:0 ( Službeno)

Filozofski fakultet – Pomorski fakultet  8:2  (5:0)

Strijelci: Bulajić u 4, 8, 22, Tomanović u  7, Bogić u 15, Vujović u 19, Dautović u 30 i Dendić u 39 minutu za Filozofski fakultet , Dragićević u 27 i Radović u 37 minutu za Pomorski fakultet.

Filozofski fakultet:  Kovačević, Aleksić , Tomanović , Dendić , Vujović , Dautović , Bulajić , Đurđević.

Pomorski fakultet: Todorić, Radović, Dragićević, Nikolić, Koprivica, Ćetković

Odigran je i odloženi meč prvog kola:

Studentski dom PG – Pomorski fakultet  4:2 (2:0)

Strijelci: Femić u 6 i 39, Alavać u 17 i S. Konatar u 35 minutu za ekipu Studentski dom PG, Rinković  u 33 i Vukasojević u 36 minutu za ekipu Pomorskog  fakulteta.

Studentski dom PG: Kolić, Vojinović, Čolović, Femić, S. Konatar, Bojović, Lj. Konatar, Alavać

Pomorski fakultet: Todorović, Vukasojević, Dragojević, Mijušković, Nikolić, Koprivica, Rinković

6.       Metalurško-tehnološki fakultet * 5 0 0 5 6:43 -1

*Po članu 20 u propozicijama SLCG u futsalu za 2017 godinu, ekipi Metalurško tehnološkog fakulteta se oduzima jedan bod.

Grupa B

Biotehnički fakultet – FPN 9:4 (3:1)

Strijelci: Radević u 4, 36, Zekić u 7, 32, 36, 37, Džoganović u 15,27 i 29 minutu za Biotehnički fakultet, Osmajlić u  4, 33 i Dakić u 23 i 24 minutu za Fakultet političkih nauka.

Biotehnički fakultet: Roćen, Džoganović, Zekić, Rabrenović, Radević, Vuković

FPN: Stojanović, Dakić, Mirković, Pejović, Tahirović, Đukić

UDG 2 –  Univerzitet  Mediteran   3:0   (Službeno)

Ekonomski fakultet  –  FTH Kotor  1:4  (1:2)

Strijelci: Ajković u 20 minutu za Ekonomski fakultet,  Pejović u 15, 39 i Dragović u 16 i 33 minutu za FTH Kotor.

Ekonomski fakultet: Boljević, Jokić, Bojanić, Fuštić, Šćekić, Mašanović, Mijović, Rabrenović, Ajković

FTH Kotor: Petrović, Maslovar, Radović, Vuković, Pavićević, Pejović, Dragović, Tomić

6.       Fakultet političkih nauka 5 0 0 5 15:31 0

*Po članu 20 u propozicijama SLCG u futsalu za 2017 godinu, ekipi Univerziteta Mediteran se oduzima jedan bod.

GRUPA C

Medicinski fakultet – Pravni fakultet  8:3 (4:1)

Strijelci: Paunović  u 5, 15, 23, 31,  Zejnilović u  8, 34 i Muratović u 18 i 39 minutu za Medicinski fakultet, Todorović u 12, 37 min i Lalatović u 39 minutu za Pravni fakultet

Medicinski fakultet: Lutovac, Kurtagić, Paunović, Kolašinac, Muratović, Stamatović, Zejnilović,Mikić

Pravni fakultet: Mehmedović, Bajović, Ramdedović, Lalatović, Nedović, Todorović

UDG 1 – Mašinski fakultet  20:2  (7:0)

Strijelci: Mugoša u 5, 17, 19, 22, 24, 25, 26, 33, Vujović u  9, 27, 32, 33, Ćetković u 12, 37, Maraš u 15, 18, 21, 36 i Koprivica u 28 i 29 minutu za UDG 1, Simonović u 35 i 39 minutu za Mašinski fakultet.

UDG I : Jovanović, Mugoša, Maraš, Vujović, Koprivica, Ćetković,

Mašinski fakultet: Mršović, Baltić, Šuškavčević, Simonović, Rakočević, Kljajić, Božović, Radević

Građevinski fakultet  –  Elektrotehnički fakultet  5:5  (2:3)

Strijelci: Lutovac u 7, 37, Đurković u 17, Obradović u 26 i 39 min za Građevinski fakultet, Svrkota u 1, 14, Babović u 19, Đokić u 22 i Zejak u 30 minutu za Elektrotehnički fakultet.

Građevinski fakultet: Jelić, Đurković, Nikolić, Obradović, Dabović, Medojević, Lutovac, Miranović, Nenezić, Đerković

Elektrotehnički fakultet: Jovović, Đokić, Dobrović, Svrkota, Babović, Zejak