Minulog vikenda igrane su utakmice posljednjeg petog kola YU Planet Studentskih liga Crne Gore u futsalu.

U grupi A Studentski dom iz Nikšića opravdao je ulogu favorita pa je iz daljeg takmičenja eliminisao dugogodišnje šampione lige, ekipu Ekonomskog fakulteta, rezultatom 4:2.

U grupu B, ETF je na krilima fantastičnog Čolovića, koji je postigao čak četiri pogotka, savladao ekipu Medicinskog fakulteta rezultatom 8:2, te ih eliminisao iz daljeg takmičenja.

Zanimljivo je bilo i u drugoj YU Planet ligi. UDG je u pravom vatrometu golova savladao ekipu Pravnog fakulteta rezultatom 8:5, pa je obezbijedio čelnu poziciju pred doigravanje. Blistao je Drašković sa pet postignutih pogodaka.

Nakon grupne faze, ekipe  Policijske akademije i Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje obezbijedile su polufinale, dok će Studentski dom NK igrati protiv Građevinskog fakulteta, a Prirodno-matematički fakultet protiv Elektrotehničkog fakulteta za plasman u polufinale.

U drugoj ligi kreću polufinalni mečevi. UDG će igrati protiv Pravnog fakulteta dok će FPEP iz Bara igrati protiv Biotehničkog fakulteta.

I YU Planet liga

Grupa A

Ekonomski fakultet – Studentski dom NK 2:4 (0:1)

Sudije: Momo Saveljić i Milutin Lukovac

Strijelci: Autogol 40, Đurović u 40. minutu za ekipu Ekonomskog fakulteta, Nikčević u 15, 31, Večeljić 35, Raketić u 36. minutu za Studentski dom NK.

Ekonomski fakultet: Vujičić, Dervišević, Obradović, Veličković, Dašić, Ćorović, Đurović, Vuković, Vojinović.

Studentski dom NK: Škiljević, Jovović, Pejović, Raketić, Vujačić, Kalač, Nikčević, Vučeljić, Spalević.

Policijska akademija – Mašinski fakultet 3:0 službeno

Tabela grupe A

r.b ekipa Odig.ut. Pob. Ner. Por. g.r. Bod.
1. Policijska akademija 4 4 0 0 21:5 12
2. Studentski dom NK 4 2 1 1 9:7 7
3. Prirodno-matematički fakultet 4 1 2 1 9:7 5
4. Ekonomski fakultet 4 1 1 2 8:16 4
5. Mašinski fakultet 4 0 0 4 0:12 0

Grupa B

Elektrotehnički fakultet – Medicinski fakultet 8:2 (2:1)

Strijelci: Miladinović u 8, Čolović 15, 25, 33, 34, Vukanić 21, 24, Rakić u 35. minutu za ETF, Lješnjanin u 5, Čindrak u 39. minutu za Medicinski fakultet.

ETF: Dobrašinović, Miladinović, Simunović, Čolović, Rakić, Vukanić, Bojić.

Medicinski fakultet: Sadiković, Kurgaš, Hasković, Stamatović, Lješnjanin, Čindrak, Golubović.

II YU Planet liga

Univerzitet Donja Gorica – Pravni fakultet 8:5 (4:2)

Sudije: Momo Saveljić i Žarko Markuš

Strijelci: Drašković u 1, 9, 24, 35, 37, Vukčević 10, Rajković 11, Ražnatović u 19. minutu za UDG, Nešović 4, 32, Rubežić 14, Autogol 30, Jovančević u 39. minutu za Pravni fakultet.

UDG: Knežević, Vukčević, Drašković, Nenezić, Ražnatović, Barović, Bajrović, Marićević.

Pravni fakultet: Mirković, Vešović, Nešović, Žujović, Jovančević, Rubežić.

FPEP Bar – Političke nauke 3:0 službeno

Biotehnički fakultet – ETF II 3:0 službeno