Drugog takmičarskog dana na Univerzitetskom prvenstvu Evrope za borilačke sportove (karate, džudo, tekvondo) u portugalskom gradu Koimbri stigle su i prve medalje za naše studente.

Kakva dominacija braće Gušić! Bez izgubljenog poena Marko je u kategoriji do 66kg u prvom kolu savladao iponom predstavnika Njemačke, u drugom je takođe iponom savladao predstavnika Holandije dok je u trećem meču sa dva wazaria savladao Britanca Kierana. U polufinalnom meču slavio je iponom nad predstavnikom Švajcarske dok je u finalnom meču savladao favorizovanog i bolje rangiranog Mađara Bencea sa čak četiri wazaria i okitio se zlatnom medaljom.

Šta tek reći za starijeg Gušića. Svaki meč dobijen iponom. U prvom kolu Nikola je bio slobodan a onda su padali  redom predstavnik Austrije, i čak tri predstavnika sa Univerziteta iz Njemačke i time se zasluženo okitio zlatnom medaljom.

Trener Dejan Popović je izjavio: “Od Nikole sam očekivao neku od medalja ali za Marka Gušića, koji je među najmlađima na takmičenju, nisam očekivao tako zreo nastup među vrhunskim takmičarima. Evidentno je da obojica rade dobro u svom klubu i predviđam im sjajnu budućnost”.

Karatista Ljubiša Mihailović i muški tim Univerziteta Donja Gorica u borbama plasirali su se u finale.

Aktuelni svjetski studentski šampion Mihailović pokušaće sjutra da objedini titule u kategoriji +84kg. On je u prvom kolu savladao predstavnika Austrije rezultatom 8:0, u drugom predstavnika Turske rezultatom 2:1, dok je u trećem savladao predstavnika Bjelorusije 5:0. U tijesnom polufinalnom meču savladao je predstavnika Hrvatske rezultatom 2:1 pa će se sjutra boriti za zlato protiv Hansena Artura, predstavnika Njemačke.

Muški tim u borbama UDG slavio je u prvom kolu protiv izabranog tima Velike Britanije rezultatom 3:0, u drugom su savladali ekipu domaćina rezultatom 3:1 dok su u polufinalu savladali reprezentaciju Turske rezultatom 3:0 i plasirali u finale gdje ih čeka izabrani tim Mađarske.

Borbe za bronzu danas su obezbijedili karatisti Luka Ivanović u kategoriji +84kg, Konstantin Vujošević i Filip Vujadinović u kategoriji -84kg, kao i Vido Kopitović i Nemanja Brašanac u kategoriji -75kg.

S obzirom na veliki broj takmičara, naš predstavnik u tekvondou Balša Radunović, nije danas  završio svoj nastup pa se takmičenje nastavlja sjutra. Sjutra će na tatami džudisti  Anto Dubreta u kategoriji  do 100kg i Nebojša Gardašević u kategoriji do 81kg dok će na karate tatamiju na programu biti borbe za medalje.

U Splitu je danas startovalo treće po redu Univerzitetsko prvenstvo Evrope u košarci 3×3. U muškoj konkurenciji nastupa ekipa Univerziteta Crne Gore u sastavu: Petar Kapešić, Goran Lončar, Lazar Perovanović i Vaso Popović, dok je trener i šef delegacije Milovan Ljubojević, prof na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje. Ukupno učestvuje 23 ekipu u muškoj konkurenciji a naša ekipa nakon žrijeba našla se u grupi A, zajedno sa dvije domaće ekipe sa Univerziteta Split, Tehničkog Univerziteta iz Izraela, mađarskog Univerziteta Pecs i predstavnika Bugarske Univerzitet Šumen. U prvom kolu naši momci su poraženi 21:14 od izraelske ekipe, dok će ostale mečeve u grupi odigrati sjutra.