Fakultet za sport i fizičko vaspitanje iz Nikšića i Studentski dom iz Podgorice igraće u finalu ovogodišnje Studentske lige Crne Gore u futsalu. Biće to repriza prošlogodišnjeg finala u kojem su “difovci” nakon 1:1 u regularnom toku trijumfovali nakon boljeg izvođenja penala te tako osvojili šampionski pehar.

U prvom polufinalnom meču aktuelni šampioni igrali su još jedan gradski derbi. Nakon što su u četvrtfinalu trijumfovali protiv Studentskog doma NK, danas su u sali SKC Univerziteta Crne Gore pobijedili ekipu Filozofskog fakulteta rezultatom 4:1. Oslabljeni neigranjem Čolakovića, koji je meč pauzirao zbog kartona, ekipa Filozofskog fakulteta pružila je žestok otpor. Ređale su se šanse i jednih i drugih a Fakultet za sport i fizičko vaspitanje je 16. minutu, nakon odlične odbrane golmana Pejovića, odigrao brzu kontru i poveo golom Delića. Na 2:0 povisio je maestralni Kosta Vuković golom iz slobodnog udarca. Drugo poluvrijeme počelo je još jednim golom “difovaca”, a najljepši detalj utakmice dogodio se u 24. minutu kada je Bulajić sa 15 metara iz slobodnog udarca pogodio za 3:1. Do kraja meča pokušavali su igrači Filozofskog fakulteta da se vrate u meč ali je u 33. minutu riješeno pitanje pobjednika nakon sjajnog prodora Vukčevića za konačnih 4:1 i plasman u finale.

Daleko lakši meč odigrali su aktuelni vicešampioni, ekipa Stiudentskog doma PG. Oni su savladali ekipu Ekonomskog fakulteta rezultatom 7: 1. Od početka meča igrala je samo jedna ekipa. Ređale su se šanse ali i golovi. Već do poluvremena Studentski dom je stekao ozbiljnu prednost a prava je šteta što se ovakvi mečevi igraju bez publike. Nepun minut prije kraja prvog poluvremena Alavać je sa svoje polovine lobovao protivničkog golmana i donio svojoj ekipi nedostižnih 4:0. U nastavku susreta postignuto je još četiri pogotka, od čega tri u mreži Ekonomskog fakulteta, pa se Studentski dom iz Podgorice zasluženo našao u finalu Studentske lige.

Rezultati i strijelci:

Filozofski fakultet – Fakultet za sport i fizičko vaspitanje  1:4 (0:2)

Sudije: Čađenović Veselin i Anđelić Željko

Strijelci: Bulajić u 24. minutu za Filozofski fakultet, Delić 16, Vuković 18, Cicmil 23, Vukčević u 33. minutu za Fakultet za sport i fizičko vaspitanje.

Filozofski fakultet: Kovačević, Bulajić, Vujović, Aleksić, F.Backović, M.Backović.

Fakultet za sport i fv: Pejović, Škiljević, Ćupić, Cicmil, Delić, Baćović, K.Vuković, Tomašević, Vukčević, F. Vuković, Jovović.

Studentski dom PG –Ekonomski fakultet 7:1 (4:0)

Strijelci: Femić 1, 34, Lj.Konatar 9, 40, S.Konatar 15, Alavać 20, Vukčević u 30. minutu za Studentski dom Pg, Pejović u 26. minutu za Ekonomski fakultet.

Studentski dom PG: N.Konatar, Lj.Konatar, S.Konatar, Vojinović, Cimbaljević, Vukčević, Femić, Alavać.

Ekonomski fakultet: Mićović, Ajković, Aleksić, Milić, Đurović, Dervišević, Pejović, Vujičić, Kovačević, Pavlović.