U finalu ovogodišnjeg Studentskog kupa Crne Gore u odbojci igraće Ekonomski i Elektrotehnički fakultet.

Biće to repriza prošlogodišnjeg finala u kojem je slavio Ekonomski fakultet rezultatom 2:0.

Polufinalni mečevi odigrani su u nedelju 1.Aprila u Sali SKC Univerziteta Crne Gore a do finala su došli teško i jedni i drugi.

Ekonomski fakultet je počeo dobro. Servisima Anđelije Petrović poveo čak 10:5 ali je u drugom dijelu seta bolje zaigrao Studentski dom pa je blokom Vojinovića prvi put poveo u 21.minutu 16:17. Iz minuta u minut prednost se povećavala pa je Studentski dom iznenađujuće osvojio prvi set.

Na krilima fenomenalnog tehničara Bajovića Studentski dom je poveo 0:3 u drugom setu pa je kapiten Ekonomskog Radulović zatražio minut predaha. Nakon toga su zaigrali bolje Ekonomisti pa su servisima Raičkovića i poenima pomenutog kapitena Radulovića preokrenuli na 8:7. Do kraja seta igralo se poen za poen a protivniku nije pomogla ni sjajna igra Miloša Petrovića koji je zabilježio 3 as servisa i nekoliko važnih poena u drugom setu pa je Ekonomski slavio 27:25. U trećem setu nije bilo dileme pa je aktuelni šampion na kraju ipak izborio finale.

U drugom polufinalnom meču slavio je ETF, lakše nego što to krajnji rezultat pokazuje. Opuštenost studenata ETF-a kaznili su igrači Biotehničkog fakulteta osvajanjem drugog seta ali do iznenađenja nisu mogli.

Ekonomski fakultet – Studentski dom PG 2:1 (21:25, 27:25, 15:12)