Sinoć su u sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrane finalna i utakmica za treće mjesto I-A i finale I-B Studentske lige Crne Gore u futsalu. Titulu šampiona osvojila je ekipa iz Studentskog doma iz Nikšića koja je u finalu slavila protiv ekipe Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje rezultatom 4:2.

Furiozno je krenula ekipa Studentskog doma. Silno motivisani da osvoje svoju prvu titulu od prvog minuta su igrali ofanzivno dok se ekipa Fakulteta za sport odlučila na našto defanzivniju formaciju i igru na kontre i polukontre. Već u drugom minutu Kosta Vuković je pogodio stativu a dva minuta kasnije isti igrač je odličano šutirao sa deset metara ali je sigurno intervenisao golman protivničke ekipe. I dok su se ređale šanse pred golom Fakulteta za sport, Baćović je u sedmom minutu povukao polukontru i lijepim udarcem sa sedam metara donio svojoj ekipi neočekivanu prednost. Samo minut kasnije stiglo je izjednačenje. Vuković je dobro izveo korner a na drugoj strani “zaboravljen” od strane svojih čuvara Spalević sigurnim udarcem donio je poravnanje. Samo minut kasnije, najbolji akter večerašnjeg susreta Vuković dobro je izveo slobodan udarac sa desetak metara. Lopta jezakačila jednog igrača i prevarila golmana za prednost Studentskog doma, što je bio i rezultat na kraju poluvremena.

U nastavku ovog zanimljivog meča Vukčević je u 27. minutu donio svojoj ekipi dva gola prednosti lijepim udarcem sa desne strane ali je kapiten Fakulteta za sport Baćović samo minut kasnije postigao gol i vratio neizvjestnost oko pitanja pobjednika. Do kraja susreta pokušavali su studenti Fakulteta za sport da dođu do poravnanja, krenuli na sve ili ništa, ali nisu uspjeli. Vukčević je u 40. minutu postigao svoj drugi gol za konačnih 4:2 i veliko slavlje za osvojenu prvu titulu Studentskog doma iz Nikšića.

Prethodno, odigran je meč za treće mjesto u kojem je Građevinski fakultet ubjedljivo porazio ekipu Prirodno-matematičkog fakulteta 7:1, dok je u finalu I-B lige svoj debitantski nastup u ligi Policijska akademija završila trijumfalno. Oni su savladali ekipu Medicinskog fakulteta rezultatom 5:0.

Na kraju su najboljim pojedincima i ekipama uručena priznanja. Najbolji strijelac takmičenja je Radunović Marko iz ekipe Građevinskog fakulteta sa 9 postignutih pogodaka. Glasovima kapitena, najbolji igrač lige je Kosta Vuković iz šampionske ekipe dok je najbolji golman lige Danilo Mršović, student Mašinskog fakulteta.

Finale:

Fakultet za sport i fv. – Studentski dom PG  2:4 (1:2)

Gledalaca oko 200

Sudije: Saveljić Momo i Markuš Žarko

Strijelci: Baćović u 7 i 28. minutu za Fakultet za sport i fv, Spalević u 8, K.Vuković 10, Vukčević u 27 i 40. minutu za Studentski dom Nikšić.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje: Simanić, Dr.Baćović, Di.Baćović, Raketić, Veljović, Globarević, Perović, Janković,  Kalač, Popović, Vrević, Vuković, Bajović.

Studentski dom NK: Škiljević, Čađenović, Goranović, Šćekić, Spalević, Vukčević, Nikčević, Pejović, Vučeljić, Tomašević, Jovović, K.Vuković.

Meč za treće mjesto:

Građevinski fakultet – PMF  7:1 (4:0)

Gledalaca oko 150

Strijelci: Bujišić u 5, Uković 8, 35, Medojević 15, Đurović 17, Muzurović 29, Radunović u 32. minutu za Građevinski fakultet, Marković u 31. minutu za PMF.

Građevinski fakultet: Marićević, Milić, Vujičić, Milović, Medojević, Radunović, Bujišić, Uković, Đurović, Drpljanin, Muzurović, Marićević.

PMF: Marković, Mešter, Popović, Drobnjak, Nedović,  Vujović.

Finale I-B lige:

Medicinski fakultet – Policijska Akademija 0:5 (0:2)

Strijelci: Bulatović  u 15, 19, N.Ćalasan 28, Milačić u 29 i 33. minutu za Policijsku Akademiju.

Medicinski fakultet: Zejnilović, Lutovac, Ramović, Kurtagić, Stamatović, Hasković, Golubović, Čindrak, Kurgaš, Sadiković.

Policijska Akademija: Jovanović,Knežević, Đurđevac, Ralević, M.Ćalasan, Durković, Ćurović, Brković, Rakočević, Rebronja, Bušković, Bulatović, N.Ćalasan, Milačić.