Juče su u Sali SKC-a odigrane utakmice posljednjeg, petog kola, YU Planet Studentske lige Crne Gore u futsalu.

U grupi A, bez iznenađenja. Građevinski fakultet je opravdao ulogu favorita i zabilježio ubjedljiv trijumf. Oni su slavili protiv ekipe UDG-a rezultatom 8:4 i tako ih eliminisali iz daljeg takmičenja, pa su pobjedom proslavili direktan plasman u polufinale. Plasman u četvrtfinale ovjerila je ekipa Pravnog fakulteta koja je bez većih problema slavila protiv Metalurško-tehnološkog fakulteta rezultatom 7:2.

Daleko neizvjestnije bilo je u grupi B. Fantastičan meč odigrali su ETF i ekipa Ekonomskog fakulteta, koja je kolo prije kraja imala obezbijeđen direktan plasman u polufinale. ETF je igrao bez kalkulacija. Bez nekoliko prvotimaca odigrali su sjajan meč, imali prednost od čak 5:1 protiv lidera grupe, a kada je Ekonomski fakultet zaigrao sa golmanom-igračem u polju, za svega nekoliko minuta na semaforu je pisalo 5:5. Za potpuni preokret nije bilo vremena a ETF će sa treće pozicije u grupi igrati u četvrtfinalu.

U drugoj ligi  druga ekipa Ekonomskog fakulteta je u direktnom duelu za treće mjesto u grupi slavila protiv ekipe  Arhitektonskog fakulteta rezultatom 12:4 a blistao je Mladen Vojinović sa čak 5 postignutih golova.

I YU Planet liga

Grupa A

Građevinski fakultet – UDG 8:4 (5:2)

Sudije: Milutin Lukovac i Momo Saveljić

Strijelci: Radunović u 1 i 38, Terzić 5, 24, Drinčić 9, 14, Kosović 16, Bušković u 36. minutu za Građevinski fakultet,  Kovačević u 3, Fetić 17, 32, Vreva u 21. minutu za UDG.

Građevinski fakultet: Uković, Radunović, Terzić, Milić,  Kosović, Drinčić, Bušković.

UDG: Fetić, Vreva, Brajić, Kovačević, Đeka.

Pravni fakultet – Metalurško-tehnološki fakultet 7:2 (4:2)

Strijelci: Vešović u 7 i 32, Pejović 14, Delić 15,18, Žujović 21, Mirković u 36. minutu za Pravni fakultet, Živković u 16, Vujović u 19. minutu za MTF.

Pravni fakultet: Mirković, Todorović, Vešović, Jovančević, Žujović, Delić, Pejović.

MTF: Stojović, Živković, Delić, Marković, Vujović.

Slobodan: PMF

Tabela grupe A

r.br ekipa Odig. uta Pob. Ner. Por. Go raz. Bod.
1. Građevinski fakultet 4 4 0 0   19-7 12
2. Prirodno-matematički fakultet 4 3 0 1 20-11 9
3. Pravni fakultet 4 2 0 2 16-15 6
4. UDG 4 1 0 3 20-30 3
5. Metalurško-tehnoloski fakultet 4 0 0 4 8-25 0

Grupa B

Elektrotehnički fakultet  –  Ekonomski fakultet 5:5 (1:1)

Strijelci: Vukanić u 14, Babović 26, 28, 31, Kandić u 33. minutu za ETF, Pejović u 10 i  38, Tabaš 36, 39, Veličković u 40. minutu za Ekonomski fakultet.

ETF: Babović, Kandić, Canović, Jeknić, Vukanić.

Ekonomski fakultet: Tabaš, Đurović, Dašić, Mitrović, Veličković, Dervišević, Pejović, Vujičić, Radusinović.

II YU Planet liga

Ekonomski fakultet II – Arhitektonski fakultet 12:4 (6:3)

Sudije: Žarko Markuš i Veselin Čađenović.

Strijelci: Vojinović u 6, 8, 14, 16 i 36, Mijović 12, 30, Perković 16,  Drljević 31,  Orahovac 32,  Kankaraš u 34 i 35. minutu za Ekonomski fakultet II, Kajević u 12 i 18, Radović 20,  Đurović u 37. minutu za Arhitektonski fakultet.

Ekonomski fakultet II: Đurović, Orahovac, Mijović, Perković, Kankaraš, Drljević, Vojinović.

Arhitektonski fakultet: Janjić, Radović, Đurović, Kajević, Veličković

Medicinski fakultet – Filozofski fakultet 3:0 Službeno

Slobodan: ETF II slobodan

1. Medicinski fakultet 4 3 0 1 19-11 9
2. Elektrotehnicki fakultet II 4 3 0 1 23-14 9
3. Ekonomski fakultet II 4 2 1 1 26-21 7
4. Arhitektonski fakultet 4 1 0 3 15-26 3