Juče su u sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrane polufinalni mečevi Studentske lige Crne Gore u odbojci.Uloge favorite opravdali su ETF i Studentski dom koji su se plasirali u finale ovogodišnjeg izdanja Studentske lige.

Elektrotehnički fakultet je, baš kao i u grupnoj fazi, savladao kolege sa Ekonomskog fakulteta rezultatom 2:0. Nakon lako dobijenog prvog seta ETF je u drugom setu krenuo nešto lošije pa je do sredine seta imao zaostatak od 4 poena. Do kraja susreta su pojačali tempo igre pa su na kraju osvojili i drugi set i zasluženo se našli u finalu.

U drugom polufinalnom susretu nije bilo dileme. Od početka je Studentski dom krenuo furiozno pa pobjeda i plasman u finale nije dovođen u pitanje. Savladan je Medicinski fakultet maksimalnim rezultatom 2:0.

Finale je na programu večeras u 20 časova u sali SKC UCG dok je meč za treće mjesto zakazan sat ranije, od 19 časova.

Elektrotehnički fakultet – Ekonomski fakultet 2:0 (25:18; 25:20)

Sudije: Žižić Bogdan i Osmajić Bojana

ETF: Šćekić,  Novović, S.Dedić, B.Dedić, Perošević, Pilica, Jašović.

Ekonomski fakultet: Lečić, Marčeta, Petrović, Perović, Magdalinić, Globarević, Radulović.

Studentski dom PG – Medicinski fakultet 2:0 (25:11; 25:10)

Studentski dom PG: Bajović, V.Stojanović, D.Stojanović, Vojinović, Tvrdišić, Batrićević, Rondović.

Medicinski fakultet: Nikolić, Šutović, Jocović, Popović, Šahmanović, Mikić, Nikčević, Šćepanović, Zečević.