U subotu, 24.Februara  u Sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrani su polufinalni mečevi Lustica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu.

Igrači Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje plasirali su se u finale tek nakon penala. U uzbudljivom meču prednost na poluvremenu imali su futsaleri Univerziteta Donja Gorica. Šuković je u 18. minutu pogodio mrežu Đurkovića. Prethodno, u uvodnim minutima, po jedna šansa sa obije strane. Šutevi Vujovića sa jedne odnosno Delića sa druge strane bili su milimetarski neprecizni.  Do kraja poluvremena Mugoša je imao šansu da udvostruči prednost u 19. minutu dobrim šutem sa 10 metara, a Baćović je u poslednjim trenucima prvog poluvremena umalo izjednačio pogodivši stativu.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Čvorović je izjednačio na 1:1 što je bio i konačan rezultat ovog meča. Do kraja se igralo opreznije, kao da su i jedni i drugi čekali da penali riješe pitanje pobjednika a vrijedna pomena je šansa Čvorovića u 34. minutu za Fakultet za sport i fv odnosno stativa Tatalovića sa Univerziteta Donja Gorica u poslednjim sekundama meča. U penal seriji pogađali su i jedni i drugi a Šukoviću je u trećoj seriji penal odbranio Balša Đurković za veliko slavlje i prolaz u finale futsalera sa Fakulteta za sport i fv.

Uzbudljivo je bilo i u drugom meču polufinala. Studentski dom PG je od starta krenuo agresivno što je i rezultiralo ranim vođstvom. Već u 4. minutu šut Femića u mrežu je skrenuo Alavać.  Nakon gola futsaleri Studentskog doma su igrali povučenije i čekali priliku za kontru. Izglednu šansu za FTH Kotor propustio je Pejović u 12. minutu kada je izašao sam na golmana ali je Kolić bio uspješniji i odbranio, a Dragović i Pavićević su imali dobru šansu u 16. minutu ali je opet Kolić spasio gol Studentskog doma. Upravo je Pavićević izašao sam na golmana u 19.minutu i driblingom „izbacio“ golmana Studentskog doma i izjednačio na 1:1 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Bojović donosi prednost ekipi Studentskog doma u 26. minutu a kada je Alavać udvostručio prednost u 37. minutu činilo se da je meč riješen. U igri bez golmana, sa pet igrača u polju, Pavićević je u 39. minutu smanjio na 2:3 ali za izjednačenje nije bilo vremena pa se ekipa Studentskog doma iz Podgorice zasluženo našla u finalu.

UDG 1 – Fakultet za sport i fv  3:4 nakon penala (1:1 (0:1))

Gledalaca oko 250

Sudije: Momo Saveljić i Gvozden Loncović

Strijelci: Šuković u 18. minutu za UDG1, Čvorović u 23. minutu za Fakultet za sport i fv.

Strijelci iz penala: Mugoša i Tatalović za UDG1, Cicmil, Delić i Baćović za Fakultet za sport i fv.

UDG 1 :Nikolić, Ramdedović, Šuković, Mugoša, Maraš, Vujović, Tatalović, Koprivica, Ćetković, Jovanović, Račić

Fakultet za sport i fv: Đurković, Šćekić,  Markišić, Čvorović, Baćović, Bakrač, Marković, Cicmil, Kostić, Varagić, Stanović, Delić

FTH Kotor – Studentski dom PG  2:3 (2:3)

Strijelci: Pavićević u 19. i 39 minutu za FTH Kotor, Alavać u 4. i 37, Bojović u 26. minutu za ekipu Studentskog doma iz Podgorice

FTH Kotor: Petrović, Maslovar, Rastoder, Radović, Jokanović, Pavićević, Pejović, Dragović, Spalević, Tomić

Studentski dom PG: Kolić, Vojinović, Čolović, Gojačanin,  Femić, S.Konatar, N.Konatar, Lj. Konatar, Alavać, Bojović