Za vikend je u sali SKC UCG nastavljeno studentsko takmičenje Crne Gore u košarci. Odigrana su dva meča razigravanja za plasman u četvrtfinale a trijumfe su ostvarile ekipe Prirodno-matematičkog i Mašinskog fakulteta.

U sablasno praznoj dvorani, shodno mjerama za suzbijanje Covid 19 oba meča odigrana su bez prisustva publike, utakmice su počele minutom ćutanja u čast nedavno preminulog trenera ekipe PMF-a, Miloša Karadžića.

Prirodno-matematički fakultet slavio je protiv ekipe Filološkog fakulteta rezultatom 67:51. Već posle devet minuta igre ekipa PMF-a imala je 16 poena prednosti. Do kraja susreta održavali su dvocifrenu prednost pa se pitanje pobjednika nije dovodilo u pitanje. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Otašević sa 20 postignutih poena dok je u poraženom timu blistao Taušan sa čak 33 poena.

U drugom susretu Mašinski fakultet je tek u drugom poluvremenu slomio otpor borbene ekipe Medicinskog fakulteta i trijumfovao rezultatom 57:43. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Posuka sa 23 poena dok je u poraženom timu Jašović postigao 18 poena.

Prirodno-matematički fakultet– Filološki fakultet 67:51 (34:23)

Sudije: Vuković, Bajrović, Dragojević (Podgorica).

Prirodno-matematički fakultet: Vujačić 4, S.Đilas 10, V.Đilas 12, Radović 2, Kljajević, Otašević 20, Hot 3, Nikolić 16.

Filološki fakultet: Kalezić 3, Taušan 33, Pavićević 9, Jovanović, Aranitović 5, Boljević 1.

Medicinski fakultet – Mašinski fakultet 43:57 (15:22)

Medicinski fakultet: Đuričković 2, Šutović 12, Đurišić 7, Mikić, Vujović 4, Koprivica , Jašović 18, Ognjenović.

Mašinski fakultet: Posuka 23, Otašević 13, Pivljanin 10, Furtula 7, Dragašević 4,