Juče je u sali SKC UCG počelo ovogodišnje izdanje Studentske lige Crne Gore u futsalu, za koju je učešće uzelo 19 ekipa podijeljenih u 4 grupe.

Aktuelni šampioni, ekipa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, otvorila je takmičenje u grupi C pobjedom. Oni su slavili protiv ekipe Pomorskog fakulteta rezultatom 7:3. Od početka su momci sa fakulteta iz Nikšića nametnuli žestok tempo igre pa su već do poluvremena imali tri gola prednosti. U nastavku su sa još dva postignuta gola riješili pitanje pobjednika i pokazali da će se i ove godine boriti za titulu.

U grupi A, iznenađenje je priredila ekipa Filozofskog fakulteta koja je ubjedljivo savladala finalistu prošlogodišnjeg takmičenja, ekipu Studentskog doma PG, rezultatom 7:3. U ekipi pobjednika blistao je Miloš Backović sa čak četiri postignuta gola.

U grupi D, Ekonomisti su slavili protiv ekipe FTH Kotor rezultatom 6:2, dok je u derbiju grupe B prošlogodišnji osvajač bronzanog odličja, ekipa Elektotehničkog fakulteta , slavila rezultatom 2:1 protiv kolega sa PMF-a.

Rezultati i strijelci:

Grupa A

Građevinski fakultet – Fakultet političkih nauka 4:2 (0:1)

Sudije: Momo Saveljić i Žarko Markuš

Strijelci: Medojević  27, Radunović 33, 35, i Vujičić u 38. minutu za ekipu Građevinskog fakulteta, Vuksanović u 16 i 24. minutu za ekipu FPN.

Građevinski fakultet: Medojević, Šćekić, Bujičić, Vujičić, Radunović, Milić, Uković, Veličković, Mehović, Marićević.

FPN: Pejović, Mrvaljević, Mučić, Vuksanović, Krivokapić, Radović.

Studentski dom PG – Filozofski fakultet 3:7 (2:4)

Strijelci:  Lj.Konatar 5, Gojačanin 12, N.Konatar u 32. minutu za Studentski dom PG, M.Backović 10, 13, 30, 36, Aleksić 12, 17, F.Backović u 28. minutu za Filozofski fakultet.

Studentski dom PG: Alavać, N.Konatar, Lj.Konatar, Vojinović, Gojačanin, Femić.

Filozofski fakultet:  Kovačević, Vujović , Aleksić, F.Backović, M.Backović.

Grupa B

Elektrotehnički fakultet – Prirodno-matematički fakultet 2:1 (1:0)

Strijelci: M.Jovanović 4, Pajović u 33. minutu za ekipu ETF, Popović u 35. minutu za ekipu PMF.

Elektrotehnički fakultet: Đ.Jovanović, Dobrašinović, Jovović, Čolić, Aković, M.Jovanović, Vuković, Peković, Miladinović, Simunović, Ristić, Šušić, Potpara.

PMF: Kršić, Popović, Drobnjak, Stamatović, Bulatović, Čelebić, D.Marković, L.Marković.

Mašinski fakultet – UDG 2  3:0 službeno

Grupa C

Studentski dom Kotor – Medicinski fakultet 0:3 službeno

Pomorski fakultet – Fakultet za sport i fizičko vaspitanje 3:7 (2:5)

Strijelci: Drinčić 17, Radović 18, Vuksanović u 36. minutu za ekipu Pomorskog fakulteta, Vukčević 3, 20, 24, Ćupić 9, 15, Vuković 19, Tomović u 25.minutu za ekipu Fakulteta za sport i fv.

Pomorski fakultet: Vujinović, Marković, Radović, Dedeić, Vuksanović, Drinčić, Peruničić, Rovčanin.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje: Škiljević, Goranović, Vuković, Vukčević, Cicmil, Ćupić, Baćović, Tomašević.

Grupa D

FTH Kotor – Ekonomski fakultet 2:6 (0:3)

Strijelci: Marković 22, Cvetković u 39. minutu za ekipu FTH Kotor, Ajković 8, Đurović 9, Pavlović 14, Mićović 25, Aleksić 27, Pejović u 34. minutu za ekipu Ekonomskog fakulteta.

FTH Kotor: Zuber, Rudović, Femić, Cvetković, Marković, Gojačanin, Rađenović.

Ekonomski fakultet: Mijović, Pavlović, Ajković, Đurović, Aleksić, Dervišević, Mićović, Caković, Kovačević, Pejović.

UDG 1 – Studentski dom Nikšić 3:5 (2:1)

Strijelci: Milošević 7, Sekulić 10, Zoković 29. minutu za ekipu UDG1, Savović 8, Nikčević 28, Kalač 30, Bakić 31, Čađenović 38. minutu za ekipu Studentskog doma NK.

UDG1: Mandić, Milošević, Zoković, Ljuca, Luković, Sekulić.

Studentski dom Nk: Čađenović, Savović, Bakić, Kalač, Nikčević, Pejović.