U nedelju su u Sali SKC Univerziteta Crne Gore u organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore i Opštinskog studentskog sportskog saveza Podgorica odigrane utakmice prvog kola Lustica bay Studentske lige Crne Gore u futsalu.

U derbiju dana aktuelni šampion, Ekonomski fakultet, savladao je ekipu Univerziteta Mediteran rezultatom 4:1 (2:0). Od samog starta meča, ekonomisti su nametnuli svoj ritam igre koji je krunisao Fuštić golom u 4. minutu meča, kada je na asistenciju Ajkovića poslao loptu iza leđa golmana protivničke ekipe. U 17. minutu, fantasičnim udarcem petom, Mijović duplira prednost ekonomista i mirno privodi prvo poluvrijeme kraju.

Na prvi gol u drugom periodu igre čekalo se do 24. minuta kada sjajnu dugu loptu golmana ekonomista Jokića u mrežu sprovodi Rabrenović. Odmah nakon gola uslijedio je konkretan odgovor ekipe  Mediterana, u 25. minutu nakon polukontre, Saičić smanjuje prednost na 3:1.

Nakon tog gola, fokus igre se prenio na sredinu terena, igralo se tvrdo, defanzivno, tražio se prostor za povoljnu priliku. U tom taktičkom nadmudrivanju, ekipa Ekonomskog fakulteta potvrdila je pobjedu drugim golom Rabrenovića u 39. minutu meča za konačnih 4:1.

U grupi A, Fakultetza sport i fizičko vaspitanje je do vrha napunio mrežu Metalurško – tehnološkog fakulteta, dok su u C grupi Elektrotehnički fakultet i ekipa UDG 1 istakli ozbiljne kandidature za šampionski tron ubjedljivim pobjedama nad ekipama Pravnog, odnosno Medicinskog fakulteta.

Svi rezultati i strijelci:

Grupa A
Metalurško-tehnološki fakultet – Fakultet za sport i FV 1:8 (1:1)
Strijelci: Rosić u 9. minutu za Metalurško-tehnološki fakultet, Šćekić 7, Cicmil  22, 26, 39, Kostić 27, Stanović 29, Markišić 30, Čvorović u 32 minutu za DIF
Metalurško-tehnološki fakultet: Doderović, Blagojević, Jokić, Osmajić, Milović, Rosić, Kojović
Fakultet za sport i FV: Ćetković, Tomović, Markišić, Čvorović, Baćović, Bakrač, Otović, Cicmil, Kostić, Varagić, Stanović, Šćekić

Filozofski fakultet – Prirodno-matematički fakultet0:3 (0:1)
Strijelci: Čelebić u 11 i 27 i Kršić 39 minutu.
Filozofskifakultet:Kovačević, Aleksić, Tomanović, Dendić, Vujović, Dautović, Lalević, Đurđević
PMF: Vukčević, Laković, Kršić, Popović, Marković B, Čelebić, Marković L.

Odložena:Studentskidom PG – Pomorskifakultet

Grupa B

Ekonomski fakultet – Univerzitet Mediteran 4:1 (2:0)
Strijelci: Fuštić 4, Mijović 17, Rabrenović 24 i 39, zaEkonomski, Saičić u 25 minutu za Univerzitet Mediteran.
Ekonomski fakultet: Stanković, Šćekić, Lakušić, Mijović, Rabrenović, Mašanović, Fuštić, Lukačević, Vukašinović, Jokić
Univerzitet Mediteran:  Marić, Mugoša, Mulić, Turanjanin, Ademović, Vujović, Saičić

Fakultet političkih nauka – FTH Kotor 4:6 (3:3)
Strijelci: Dakić 6, 10, 16, Kažić 21, za Fakultet političkih nauka, Vuković 4, Dragović u 7 i 39, Radović 15, Pejović 27, Vuković 34 za FTH Kotor.
Fakultet političkih nauka: Joksimović, Bubanja, Šćekić, Vulević, Kažić, Dakić, Kruščić, Drekalović, Đukić.
FTH Kotor: Petrović, Rastoder, Radović, Vuković, Jovanović, Maslovar, Pejović, Dragović.

UDG 2 – Biotehnički fakultet 4:3 (2:0)
Strijelci: Zeković 5, 15, 34 Radončić 27 za UDG 2, Radević 23, 33, Džoganović 36 minutu za ekipu Biotehničkog fakulteta
UDG2: Pepić, Zeković, Ljuca, Vuković, Radončić
Biotehnički fakultet: Doman, Džoganović, Roćen, Radičević, Radević

Grupa C

Pravnifakultet – Elektrotehničkifakultet 0:7 (0:3)
Strijelci: Babović 8, 25, Svrkota 9, Gašević 18, 30, Zejak 23, 32. minutu.
Pravnifakultet: Todorović, Avdija, Bajović, Ramdedović, Bektašević, Lalatović, Bulatović, Džudović
ETF: Jovović, Šušić, Gašević, Đokić, Svrkota, Božović, Zejak, Dulović, Šljukić

Građevinski fakultet – Mašinskifakultet 0:2 (0:2)
Strijelci: Božović u 7 i 13 minutu.
Građevinski fakultet: Jelić, Lutovac, Đerković, Đurković, Vujičić, Dabović, Vučićević, Minić, Nenezić, Zekić, Nikolić, Obradović
Mašinski fakultet: Mršović, Jelovac, Simonović, Jovančević, Rakočević, Šuškavčević, Bijelović, Dačević, Božović, Radević

UDG 1 – Medicinski fakultet 9:1 (5:0)
Strijelci: Jovanović 4, 12, 20, Koprivica 6, Ramdedović 10, 26, 29, Maraš 28, 29, za ekipu UDG 1, Mikić u 32 minutu za Medicinski fakultet.
UDG1: Račić, Ramdedović, Maraš, Jovanović, Koprivica
Medicinski fakultet: Maraš, Kurtagić, Redžepagić, Stamatović, Kolašinac, Muratović, Mikić, Zejnilović, Cupara