U finalu ovogodišnjeg izdanja Yu Planet Studentske lige Crne Gore u futsalu igraće Ekonomski fakultet i Studentski dom iz Nikšića, to je epilog juče odigranih polufinalnih utakmica.

Ekonomski fakultet je sigurnom igrom od prvog minuta zaslužio da se nađe u finalu. Oni su slavili protiv ekipe Prirodno-matematičkog fakulteta čak 6:1. Već do poluvremena Ekonomski fakultet je golovima Ćorovića stekao 2 gola prednosti. Gosti su u finišu poluvremena imali i igrača više, isključenje Pavlovića nisu valorizovali u posljednjih 2 minuta poluvremena, pa su na odmor pošli sa minusom od 2 gola. U nastavku susreta Ekonomski je iskoristio svoje šanse i potvrdio plasman u finale.

Daleko neizvjestnije bilo je u drugom polufinalnom meču gdje je Studentski dom iz Nikšića nakon preokreta slavio protiv Građevinskog fakulteta rezultatom 5:3. Predvođeni fantastičnim Kostom Vukovićem, koji je u finišu poluvremena golom smanjio na 1:2, igrači Studentskog doma odigrali su daleko bolje u nastavku meča pa su sa još četiri gola u mreži rivala obezbijedili nešto mirniju završnicu meča a Radunović je u posljednjem minutu samo ublažio poraz.

Mečevi za medalje na programu su u utorak, 26. decembra.

I YU Planet liga

Četvrtfinale:

Ekonomski fakultet – Prirodno-matematički fakultet  6:1 (2:0)

Sudije: Žarko Markuš i Momo Saveljić

Strijelci: Ćorović u 5, 18, Pejović 28, Dervišević 31, Veličković 35, Đurović u 38. minutu za Ekonomski fakultet, Drobnjak u 36. minutu za PMF

Ekonomski fakultet: Krunić, Vujičić, Peličić, Pejović, Veličković, Dervišević, Đurović, Stanić, Pavlović, Koprivica, Ajković, Ćorović.

PMF: Anđelić, Vujović, Drobnjak, Bulatović, Marković, Zejak.