Juče su u sali SKC Univerziteta Crne Gore odigrane utakmice drugog kola Studentske lige Crne Gore u futsalu.

U grupi A, aktuelni vicešampioni, ekipa Studentskog doma iz Podgorice, do vrha je napunila mrežu FPN-a. Ubjedljiv trijumf od čak 13:1 obilježio je Alavać sa šest postignutih pogodaka.

U grupi B, Mašinski fakultet se za meč protiv PMF-a odlučio za nešto defanzivniju taktiku i igranje na kontranapade. Takva igra isplatila se već do poluvremena. Golovima Jelovca, Puzovića i Bijelovića Mašinski fakultet je stekao zavidnu prednost, da bi u nastavku uspio čak i da uveća, za konačnih 6:2.

U grupi C, Studentski dom iz Kotora trijumfovao je 6:1 nad Metalurško-tehnološkim fakultetom, dok je u grupi D ekipa UDG1 trijumfovala nad ekipom FTH Kotor, preokretom u drugom poluvremenu. U izjednačenom meču ekipa FTH Kotor imala je dva puta prednost. Ljuca je svojim drugim golom donio poravnanje, da bi u finišu meča Laković riješio pitanje pobjednika i ekipi UDG1 donio važnu pobjedu za nastavak takmičenja.

Rezultati i strijelci:

Grupa A

Fakultet političkih nauka – Studentski dom PG 1:13 (0:7)

Sudije: Momo Saveljić i Žarko Markuš

Strijelci: Vuksanović u 39. minutu za Fakultet političkih nauka, Alavać 1, 2, 14, 21, 22, 24, N.Konatar 9, Lj. Konatar 10,Vojinović 18, 20, 27, 33, S.Konatar u 35.minutu za Studentski dom PG.

FPN: Pejović, Mrvaljević, Mučić, Vukšanović,  Radović, Mirković, Nedović, Đukanović.

Studentski dom PG: Alavać, N.Konatar, Lj.Konatar, S.Konatar, Vojinović, Gojačanin, Cimbaljević

Pravni fakultet – Građevinski fakultet 3:0 službeno

Grupa B

Fakultet za poslovnu ekonomiju i pravo Bar – Elektrotehnički fakultet 0:3 (0:2)

Strijelci: Ristić 2, Vuković 19, Svrkota u 25. minutu za ETF.

Fakultet za poslovnu ekonomiju i pravo Bar: Kalač, Sekulović, Vujović, Rakočević, Bešović, Rašović, Radulović.

Elektrotehnički fakultet: Dobrašinović, M.Jovović, V.Jovović, Jovanović, Vuković, Miladinović, Ristić, Svrkota, Vlahović, Kolić, Pajović.

Prirodno-matematički fakultet – Mašinski fakultet  2:6 (0:3)

Strijelci: Popović 30, Kršić u 38. minutu za ekipu PMF, Jelovac 5, Puzović 12, 39, Bijelović 20, Nišić u 36 i 40.minutu za Mašinski fakultet.

PMF: Kršić, Popović, Drobnjak, Bulatović, Čelebić, Marković

Mašinski fakultet: Mršović, Nišić, Bijelović, Puzović, Poleksić, Jelovac

Grupa C

Medicinski fakultet – Pomorski fakultet 5:7 (1:3)

Strijelci: Zejnilović, 9, 25, 34, 38, Kurgaš u 24. minutu za Medicinski fakultet, Radović 5, 33, Vuksanović 12, 25, Marković 14, 37, Drinčić u 30. minutu za Pomorski fakultet.

Medicinski fakultet: Zejnilović, Muratović, Čindrak, Bubanja, Golubović, Hasković, Kurgaš, Spahić.

Pomorski fakultet: Vujinović, Marković, Radović, Dedeić, Vuksanović, Drinčić, Peruničić, Rovčanin.

Metalurško-tehnološki fakultet – Studentski dom KO 1:6 (1:3)

Strijelci: Knežević u 12. minutu za MTF, Mandžugić 3, 5, 9, 32, Barać 33, Pak u 35. minutu za Studentski  dom Kotor.

Metalurško-tehnološki fakultet : Vlahović, Milović, Vujović, Knežević, Osmajić, Raičković.

Studentski dom KO: Pavićević, Ehlić, Pak, Barać, Spanjević, Mandžukić, Laban.

Grupa D

FTH Kotor – UDG 1 2:3 (1:0)

Strijelci: Gojačanin 19, Marković u 30 minutu za ekipu FTH Kotor, Ljuca 26, 34, Laković u 38. minutu za UDG1.

FTH Kotor: Zuber, Rudović, Femić, Cvetković, Marković, Gojačanin, Rađenović.

UDG1: Mandić, Milošević, Zoković, Ljuca, Luković, Sekulić.

Ekonomski fakultet – Studentski dom Nikšić 3:0 službeno